Odborníci odporúčajú pravidelné čistenie čriev. Ako na to?

Dnešný uponáhľaný štýl života neprospieva nášmu tráviacemu traktu. Často sa málo staráme o to, čo jeme, navštevujeme rýchle občerstvenia a sme neustále v strese, pretože nestíhame. Všetky tieto aspekty dohromady nám môžu narobiť v črevách peknú paseku. Našťastie existuje riešenie, ktoré vám pomôže obnoviť správne trávenie v črevách. Ingrediencie k nemu máte doma.

Štúdia podporená americkými vedcami

Možno teda nemáte jablčný ocot, ale med máme doma všetci. Toto sú dve potrebné ingrediencie, ktoré využijete na vyčistenie čriev. Jablčný ocot ľahko zakúpite a ak ste o ňom doteraz nikdy nepočuli, potom vedzte, že ide o trend poslednej doby, pre všetkých tých, ktorí si chcú vylepšiť svoj zdravotný stav prírodnou cestou. Práve prírodné báza roztoku je to zásadné, čo je na kombináciu medu a jablčného octu skvelé, nejedná sa o žiadnu chémiu ani komerčný lieky, ale o čisto prírodné produkty.

Blahodarné účinky medu pozná asi každý, ale u jablčného octu väčšina ľudí len pokrčí plecami. Písali sme, že ide o nový trend a teraz dodávame, že to každopádne nie je len taká nová módna vlna, ktorá za chvíľu prejde a bude prevalcovaná niečím iným. Dokonca americký odborný časopis Food Science totiž zverejnil štúdiu, kde vedci hovoria o výhodách jablčného octu. Medzi jeho vlastnosti patrí schopnosť pozitívne pôsobiť proti cukrovke, pomáha pri chudnutí, má antimikrobiálne účinky, znižuje hladinu zlého cholesterolu a čo nás zaujíma teraz najviac, tak predovšetkým hubia parazity v črevách.

Príprava roztoku na prečistenie čriev

Pripravte si 1 lyžičku 9% octu, 2 polievkové lyžice prírodného medu a 200 ml vody. Príprava je jednoduchá. Najprv pretrepte fľašu s octom, potom zmiešajte ocot spolu s medom a prilejte pohár vody. Miešame tak dlho, kým sa med úplne nerozpustí. Po dobu jedného týždňa pite tento roztok asi pol hodiny pred večerou, potom si dajte prestávku niekoľko mesiacov.

Pred konzumáciou sa vždy poraďte so svojim lekárom!