Neprávom zanedbávané Bermudy

Móda má niekoľko úrovní. Okrem aktuálnych trendov, ktorým sa treba šikovne prispôsobiť, existuje aj veľké množstvo zdanlivo nudných a nemenných kúskov. Bermudy sú jedným z nich. Škoda. Nemusia stáť bokom, pretože robia skvelú šou.

Na polceste

Ultrakrátke šortky na jednej strane, nohavice tesne pod kolená na druhej strane. Prvé sú pre mnohé ženy príliš odvážne, druhé sú sedavé a pridávajú zbytočné roky. Bermudy sú príjemným kompromisom, ktorý sa dá hravo skombinovať, aby ste v nich mohli vyraziť do mesta na pochôdzky, do práce, na rande aj na ľahšiu turistiku. Vyrábajú sa v desiatkach tvarov a v závislosti od materiálu a strihu sa dajú nosiť celoročne.

Všestranný kúsok

Rovný strih a dĺžka tesne nad kolená, možno ho doplniť jemným lemom s iným vzorom na leme nohavíc. Toto sú ideálne bermudy na bežný deň. Môžete ich doplniť klasickou košeľou, základným tričkom, taškou, rolákom alebo huňatým svetrom. Predstavivosti sa medze nekladú a bermudy sa okamžite prispôsobia. Pri výbere farieb sa však nemusíte zdržiavať. Okrem námorníckej a ťavej farby, ktoré dominujú rebríčkom obľúbenosti, vyskúšajte tmavoružovú, fialovú, fľaškovozelenú, krémovú alebo oranžovú. Z modelu v číslach sa v okamihu stane výrazný kúsok. Nezabúdajte však na štýlové vzory a dajte šancu pruhom v tóne (ak si to môžete dovoliť) alebo jemným bodkám. V lete striedajte ľan a klasické plátno, v zime siahnite po vlne alebo ozdobnejšom bouclé a pridajte farebné pančuchy.

Absolútne tabu

Mohlo by sa zdať, že čím je oblečenie univerzálnejšie, tým menej obmedzení pre váš výber existuje. V prípade Bermúd však existuje jedno obmedzenie, ktoré by ste nemali prekročiť. Bočný rez im neprospieva. Vyšší pás alebo možnosť s pupkom je oveľa lepšia. Vďaka širším nohám podporíte siluetu presýpacích hodín a vyčarujete si krivky, o ktorých sa vám ani nesnívalo.