Seriály, ktoré v roku 2022 vyšlú do sveta svoj vôbec posledný rad

Sledovanie seriálov sa stalo veľmi obľúbenou záležitosťou hlavne počas koronavírusovej pandémie. A aj keď sa svet do istej miery navrátil do normálu, seriály sú stále tým, čím sa vypĺňa voľný čas. Bohužiaľ niektoré z nich sa s nami v roku 2022 nadobro rozlúčia, respektíve dôjde k premietnutiu ich poslednej série. Či potom bude nasledovať napríklad film alebo ďalšie spracovanie v budúcich rokoch je iba otázkou, ale ďalšie série už naozaj nebudú.

Peaky Blinders

Jedným z veľmi obľúbených seriálových hitov je seriál z gangsterského prostredia – Peaky Blinders. Tento seriál, v ktorom hrá jednu z hlavných rolí maximálne charizmatický Cillian Murphy, tento rok na jar predvedie svoju poslednú sériu, ktorá má byť podľa scenáristu tou najlepšou.

Je však pravdou, že seriál bude nasledovať filmové spracovanie, ktoré by malo byť z obdobia druhej svetovej vojny. Fanúšikovia sa teda majú, na čo tešiť, aj keď teraz smútok v ich očiach je určite poznať.

The Walking Dead

Svoju naozaj poslednú sériu predstaví aj seriál The Walking Dead, z ktorého sa stal podobný fenomén ako z vyššie uvedeného seriálu. Aj keď bol pôvodne tento seriál označoávn divákov za nekonečný, tohtoročná séria je potvrdením, že aj tento seriál má svoj koniec.

Je ale pravdou, že v súvislosti s týmto seriálom sa aktuálne vysielajú tri spin-offy, ktoré sa odohrávajú v rovnakom svete, len postavy sa líšia.

Stranger Things

Po dlhšej dobe sa dočkáme ďalšej série taktiež obľúbeného seriálu Stranger Things. Úplne skvelý seriál, ktorý bude na pozeranie na Netflix, sa však aj touto sériou nadobro rozlúči. Štvrtá séria tak bude tou poslednou a je otázkou, či dôjde v budúcnosti k nejakému rozvinutiu seriálu alebo či seriál štvrtou sériou skutočne skončí.

His Dark Materials

HBO Max tento rok predstaví poslednú sériu seriálu His Dark Materials. Jedná sa o krapet kriminálny pohľad, ktorý stavia na zlovestnom sprisahaní a únosoch detí. V hlavnej úlohe vás určite prekavpí Dafne Keen.