Myšlienky, ktoré ich znovu motivujú

Či už je pred vami cieľ veľký alebo malý, vždy sa môže stať, že vám začne pokrivkávať vaša motivácia. Skrátka a dobre sa zastavíte na jednom mieste a začnete premýšľať o tom, kadiaľ ďalej alebo ako ďalej. Lenže keď začnete o sebe pochybovať v myšlienkach, začnete pochybovať o podnikaní alebo o sebe samotnom celkovo. V myšlienkach sa totiž skrýva neskutočná sila a pokiaľ sú negatívne, zabraňujú nám v dosahovaní svojich cieľov a veľmi často nám veľké množstvo negatívneho prináša do našich životov. Preto si opakujte niekoľko takých, ktoré vám znova vlejú zápal do žíl.

Dokážem robiť čokoľvek

Pre niekoho možno jednoduchá fráza, pre iných je to doslova mantra, ktorá ich posúva sedemmíľovými krokmi dopredu. Dokážem urobiť a robiť čokoľvek. Táto myšlienka človeku pripomína, že dokáže skutočne všetko, čo sa mu kedy v hlave zrodí. Dosiahne sa všetko, na čo sa nasmeruje ľudská myseľ.

Ostatne túto myšlienku vyznával už sám Henry Ford, ktorý povedal, že pokiaľ si myslíte, že niečo dokážete, máte pravdu. Ak si myslíte, že niečo nedokážete, tiež máte pravdu.

Mám plnú kontrolu nad svojím životom

Ak chcete uspieť, ak chcete žiť šťastný a spokojný život, mali by ste pamätať na jednu vec, a síce iba vy máte zodpovednosť za svoj život a iba vy zaň musíte prevziať plnú zodpovednosť. Je to o vás a vašich vlastných rozhodnutiach.

Je dôležité a kľúčové si uvedomiť, že náš život je iba produktom našich rozhodnutí. A to, či bude bláznivý alebo nudný či úspešný alebo neúspešný – to je rýdzo v našich rukách.

Nikdy nie je príliš neskoro

Ľudia sú veľmi často limitovaní vo svojich hlavách tým, že sa domnievajú, že je skrátka a dobre príliš neskoro. Ale nie je tomu tak. Bez ohľadu na to, koľko máte rokov, koľko príležitostí vám preplávalo medzi prstami, vždy je šanca a príležitosť na nový začiatok.

Ľudia žijú veľmi nesmrteľne, čo je chyba. Náš život by sa nemal skladať z „až“, ale z akčných krokov, ktoré nás privedú k vytýčenému cieľu, nech už je to čokoľvek.