Minerálne kamene, ktoré patria k najobľúbenejším

Náramky z minerálov môžu vyzerať rôzne. Môžu byť sfarbené do svetlejších odtieňov, ale aj do tmavých farieb. A vždy môžu zdobiť vaše zápästie. Poďme si prezradiť najobľúbenejšie minerálne kamene, po ktorých sa vždy len zaprášia nielen vďaka ich vzhľadu, ale aj vďaka ich vlastnostiam.

Achát nastolí rovnováhu aj naprieč nahromadenému stresu

Pre svoju výnimočnosť, nevšednosť a originalitu je obľúbený achát, z ktorého sa náramky z minerálov vyrábajú. Za zmienku ale stojí nielen ich jedinečný vzhľad, ale aj pôsobivé vlastnosti, ktoré oceníme najmä v súčasnej dobe, keď nás stres prakticky neopúšťa. Hovoríme o ochrannom kameni, ktorý dokáže v človeku navodiť celkovú rovnováhu (či už hovoríme o tej telesnej, citovej alebo rozumovej). Hovorí sa o ňom, že tiež podporuje sebadôveru človeka a napomáha k celkovému sebapoznaniu, čo je kľúčové pre spokojný život.

Ametyst sme si zamilovali nielen pre jeho fialovú farbu

Medzi vôbec najznámejšie minerálne kamene patrí ametyst, ktorý poznáme hlavne vďaka jeho fialovému sfarbeniu. Len málokto ale vie, že sa jedná o mimoriadne mocný kameň, ktorý má naozaj obrovskú ochrannú moc. Nedá sa naň dopustiť ani pri meditáciách, kedy napomôže nastoliť požadovanú rovnováhu a podporí celkové upokojenie.

Ak ste Škorpiónom, Rybami alebo Pannou, je tento minerál práve pre vás.

Apatit potláča negáciu

Fialové minerálne kamene páni asi na svojom zápästí nosiť nebudú. Avšak pôsobivý apatit by mohli. Je známy pre svoje výrazné modré sfarbenie a napomáha k celkovému prekonávaniu citového vyčerpania či zmätkov, ktoré sa nám pred dlhými mesiacmi usadili v hlave. Inými slovami bojuje proti všetkému negatívnemu, či už tým máme na mysli nepriateľstvo alebo akékoľvek druhy negatívnych postojov, s ktorými sa dnes a denne stretávame.