Miliardárov pribúda. Zoznámte sa s tými najbohatšími na svete

Byť miliardárom chce iste každý z nás, bohužiaľ veľa z nás si myslia, že bohatstvo spadne do lona. Vo Športke vyhráva jeden z milióna, a to ešte musí mať obrovské šťastie. V súčasnej dobe je nutné pracovať a budovať nejaký biznis, pretože práve ten je synonymom najrýchlejší cesty k úspechu. Svoje o tom vie aj súčasní najbohatších ľudí celého sveta. Počas posledného roku ich pribudlo toľko, že to na prstoch jednej ruky nedá spočítať. Zoznámme sa s tými novými aj stálymi miliardári, ktorí sú v zozname tých najbohatších na celom svete. 

Ako sme spomenuli, za posledný rok pribudlo napodiv veľa miliardárov. Dalo by sa povedať, že dnes je miliardárom každý druhý človek, ak by sme hovorili v nadsádzke. Ak to však takým tempom pôjde ďalej, je pravdepodobné, že skutočne každý druhý bude minimálne milionárom. 

Zoznámte sa s najbohatším mužom Ázie 

Na samotnom vrchole najbohatších ľudí Ázie je dnes Ma Chua-Theng, ktorý sa tiež objavil v rebríčku tých najbohatších ľudí na celom svete. V súčasnej dobe má vlastnú firmu nazvanú Tencent. Pod týmto názvom však firmu pravdepodobne nepoznáte, poznať ju môžete za prevádzkovateľa chatovacie služby Wech. Túto chatovacie službu dnes používa viac ako miliarda ľudí. Vďaka tomu, že Ma Chua-Theng je najbohatším mužom Ázie, rozhodol sa do mnohých projektov investovať. Napríklad investoval do Tesly alebo taky do Snap či Spotify. 

Alibaba a jeden lúpežník 

Obrovskú e-commerce platformu Alibaba iste dobre poznáte. Jedná sa o minuloročného sponzora olympijských hier, okrem iného táto platforma nadviazala partnerstvo aj s Disneym. Za Alibaba však nestojí sedem lúpežníkov, ako je to v rovnomennej rozprávke, ale za celú platformou stojí jeden jediný lúpežník, a to Jack Ma, ktorého majetok aktuálne činí 39 miliárd USD. Jack Ma tento rok prvýkrát vystúpal do prvej dvadsiatky tých najbohatších ľudí na svete.