Ako kŕmiť psa aneb zásady kŕmenie štvornohého priateľa

Psíci sú najbežnejšími domácimi miláčikmi. V súčasnej dobe ho vlastní takmer každý druhý človek. Väčšina majiteľov na svojich domácich štvornohých priateľoch nešetrí, niektorí psíkovi dokonca dávajú ochutnať zo svojho taniera, čo nie je to najlepšie, čo môžu urobiť. Psíci by sa nikdy nemali kŕmiť rovnako ako ľudia. Iste, pravidelnosť je veľmi dôležitá, ale ešte oveľa dôležitejšie je to, čo psíkovi dávate k jedlu. Kŕmenie psíka má svoje isté zásady, ktoré však celá rada majiteľov nedodržiava. Poďme sa s nimi zoznámiť a aplikujme ich do praxe, aby naši štvornohí priatelia nemali žiadne zdravotné problémy 

Ako sme spomenul, psie kŕmenie má svoje zásady. Poďme sa s nimi zoznámiť a následne ich aplikujme do praxe, nech sa psíkovi nič nestane a nech s nami žije dlhé roky. Aj kŕmenie totiž ovplyvňuje, koľko rokov psík vydrží živý a zdravý. 

Berte do úvahy plemeno, kondíciu psa i jeho vek 

Každý pes sa kŕmi inak. Je nutné dbať na jeho vek, kondíciu a na plemeno. Oveľa viac zje veľká doga ako malý psík, ktorého ľahko vezmete do náručia. Rovnako tak viac jedla a energie potrebuje mladý pes ako pes starší, ktorý už má zdravotné problémy. Než psa nakŕmite, berte do úvahy aj jeho zdravotný stav. 

Pravidelnosť na prvom mieste 

To, čo má psie kŕmenie spoločného s ľudským stravovaním, je pravidelnosť. Dbajte na pravidelnosť, pretože len tak psík nebude mať žiadne žalúdočné problémy. Ak ste majiteľom šteniatka, odporúčame ho kŕmiť aj päťkrát denne po menších porciách, postupne frekvenciu znižuje a obmedzte kŕmenie na dvakrát denne. 

Zmeny v strave robte postupne 

Máloktorý majiteľ psíka si uvedomuje, že zažívací systém a trávenie psa nie je prispôsobené k rýchlym a náhlym zmenám. Je nutné zmeny v strave robiť postupne. Napríklad keď jeden typ krmiva psíkovi nevyhovuje, k inému druhu krmiva prejdite postupne tak, aby ste sa vyhli prípadným problémom v zažívacie sústave.