Menej známe mobilné aplikácie, ktoré vás naučia dobre cudzí jazyk

Rozhodli ste sa na staré kolená začať sa učiť cudzí jazyk? Urobili ste dobre. Dnes sú cudzie jazyky naozaj potrebné, navyše nie nadarmo sa hovorí, že čím viac jazykov vieš, toľkokrát si človekom. V súčasnej dobe ľudia platia kvôli učeniu sa cudzích jazykov kurzy, ktoré. bohužiaľ nie sú nič lacného. Lektori si mnohokrát účtujú naozaj šialené sumy peňazí, navyše nemusí naučiť tak veľmi, ako si človek predstavuje. Je preto dobré najskôr vyskúšať mobilné aplikácie, z ktorých celá rada je zdarma alebo za pár desiatok korún. Veľakrát vás práve dobre zostavená mobilné aplikácie naučia oveľa viac ako lektor, ktorý nie je nič lacného. 

Ponúka sa však otázka, aké mobilné aplikácie je dobré mať stiahnuté v telefóne a aké naopak nie. Predsa len v súčasnej dobe ľudia nechcú strácať čas s takými aplikáciami, ktoré ich nenaučí všetkému, čo potrebujú vedieť. Prezradíme vám preto menej známe mobilné aplikácie, ktoré vás však skvele anglicky naučí. Vyskúšajte to s nimi. 

Memrise 

Máte radi obrázky a GIFy mêmes? V tom prípade je pre vás učebné aplikácie Memrise, čo je aplikácia na precvičovanie počúvania aj slovníčku s pomocou mêmes. Aplikácia je založená na princípe uvedomenie si, ako bizarné je spojenie medzi vtipnými obrázkami a cudzím jazykom. Naučte sa vďaka bizarným obrázkom slovíčka či slovné spojenia, ktoré sa vám z hlavy už nikdy nedostanú. 

Aplikácia podporuje viac ako sto jazykov, to vie len máloktorá aplikácie. Aplikácia ako taká je bezplatná, priplatiť si ale môžete desať dolárov mesačne za Memrise Pro, kde je viac aktivít. Aplikáciu možno využívať aj v offline režime. 

Beelinguapp 

Táto aplikácia je vhodná najmä pre knihomoľov, pretože pri čítaní knižky ju zároveň počujete, teda vám kniha vo zvolenom jazyku dá naozaj veľa. Vždy ju číta rodený hovorca. Ak sú knižky vaším hobby, týmto krokom si ich môžete prečítať hromadu, pri čom sa naučíte aj cudzí jazyk, čo je teraz váš cieľ alebo nie?