Veľké porcie pri diéte? Ide to. Len dodržujte isté pravidlá

S príchodom plavkové sezóny sa začínajú ľudia starať o svoju postavu. Začínajú opäť pilovať svoju fyzickú kondíciu, začínajú chudnúť a spevňovať svoje telo. Lenže pri chudnutí je potrebné vedieť, že bez stravy to nepôjde. Nie nadarmo odborníci hovoria, že strava je sedemdesiat percent úspechu. Pitný režim a pohyb, to je len zvyšných tridsať percent. V prípade, že sa rozhodnete schudnúť, neznamená to, že musíte dodržiavať diétu. Dokonca môžete jesť aj veľké porcie, len teda musíte dodržiavať isté pravidlá. 

Veľké porcie sú pri chudnutí väčšinou zakázané, ale ak budete dodržiavať isté pravidlá, zrazu budete mať povolené aj veľké porcie. Aké pravidlá teda dodržiavať, aby ste aj pri makan na krásne a vysnívané postave nehladovali? 

Pravidlá, vďaka ktorým budete môcť jesť veľké porcie 

  • Dôležité je, aby bola jedla plná zeleniny, ktorá je plná vlákniny. Minerály a vitamíny, to je to, čo zelenina má, ale musí mať aj vlákninu, pretože vláknina by rozhodne nemala chýbať v žiadnej porciu jedla dňa. Medzi druhy zeleniny, ktorým nechýba vlákninu, patrí napríklad zelené fazuľky, špargľu, tiež uhorka, cuketa alebo stonkový zeler. 
  • Ak ste milovali sladkosti, vymeňte ich za peknú porciu ovocia. Samozrejme ovocie vďaka obsiahnutému cukru obmedzte len na prvú polovicu dňa, aby ste cukry stihli poriadne spáliť. 
  • Celozrnné pečivo obsahuje menej kalórií ako klasické biele pečivo, čo znamená, že si budete môcť naozaj dopriať väčšie porcie. 
  • Veľké porcie sú povolené aj vtedy, ak sú pokrmy plné zdravých tukov. Napríklad do šalátov sa nebojte pridávať avokáda alebo olivový olej, pokojne pridajte trochu orieškov a semienok. 
  • Ak sa pred každým jedlom napijete, aj vtedy veľké porcie nebudú vadiť. Väčšinou však celú porciu rovnako vďaka vode nezjete, budete totiž naozaj plnia. Nie nadarmo sa hovorí, že hlad je len prezlečený smäd.