Masáže vie čarovať, ich pravidelnosť vás zbaví ťažkostí sprevádzané bolesťami

Masáže majú za úlohu zvýšiť vašu telesnú aj duševnú kondíciu, napomáhajú regenerovať a odstraňovať únavu. Ich pozitívny vplyv ovplyvňuje a zlepšuje krvný a lymfatický obeh, kĺbovú pohyblivosť a psychický stav. Nesporný je ich prínos pre prevenciu i liečbu bolestí chrbta, ktorá trápi veľké percento populácie. 

Prispievajú k celkovému lepšiemu vzhľadu a spomaľujú vznik takých príznakov starnutia organizmu, ako je tvorba vrások a zhoršenie stavu kože a podkožia. Pozitívny vplyv na ľudský organizmus im nemožno uprieť. Líšia sa od seba širokou škálou možností a typov masážnych techník. Skoro každý, u koho sa objavia bolesti chrbta, začne premýšľať, či neskúsiť masáž. Masáž naozaj môže vyriešiť rad ťažkostí, jej význam však nesmieme preceňovať. Úspešnosť záleží na druhu ťažkostí a miere poškodenia chrbticových štruktúr. Nie všetky ťažkosti môžeme masážou riešiť a u niektorých diagnóz je masáž naopak úplne vylúčená. Masáž chápeme predovšetkým ako súčasť ďalšej liečby alebo rehabilitačných opatrení u už rozvinutých ťažkostí alebo ako vhodnú prevenciu bolestí chrbta. Zdôrazňujeme však, že samotná masáž bez ďalšej liečby prináša iba krátkodobú úľavu a podstatu problému nerieši. Aj keď sa môže zdať, že napríklad pri ľahších formách blokád bolesti chrbta odzneli, nemusí to tak však byť, niekedy sa väčšinou problém len odsúva. 

Doplnky, ktoré naozaj fungujú 

Na trhu skutočne existujú doplnky, ktoré nielen že fungujú, ale významne ovplyvňujú naše zdravie, podporujú výkonosť, pomáhajú efektívnejšie chudnúť a budujú svalovej hmoty. 

Látky, ktoré sa prirodzene vyskytujúce v strave a ktoré musíme prijímať, nájdeme dnes len veľmi ťažko. Bohužiaľ aj za predpokladu, že sa stravujeme vyvážene a pestro, nie je takmer možné prijať dostatok správnych živín. Ak ste športovo založení, sú vitamíny a minerály veľmi dôležité a ich spotreba je zvýšená. Ich nedostatok zhoršuje náš športový výkon. Konzumácia doplnkov stravy vedie k normalizácii telesných funkcií, prispejú k vášmu lepšiemu zdraviu, výkonu a premene postavy, ale len za predpokladu, že ich máte v každodennej strave dostatok. Optimálny príjem doplnkov stravy vám pomôže dosiahnuť maximálneho efektu. Nepomôžu vám dvíhať väčšie váhy, behať rýchlejšie, alebo dokonca nabrať viac svalovej hmoty. Vďaka ich pravidelnému užívaniu predídete prejavom z nedostatku vitamínov a minerálov, ktoré by mohli zhoršovať váš výkon alebo zabraňovať chudnutie. Niektoré štúdie dokonca naznačujú, že vám môžu predĺžiť život.