Ľudia, ktorí zarobili milióny ešte pred dovŕšením dvadsiatich rokov

Bohatým by dnes chcel byť každý, avšak len málokto si za týmto snom ide. Mnohí podnikatelia sa svojím biznisom začali už pomerne neskoro, a tak svojho prvého milióna dosiahli až v neskoršom veku. Nájdu sa však medzi nami tí, ktorí začali tak skoro, že svojho prvého milióna dosiahli už pred dovŕšením dvadsiateho veku života. Inými slovami sa medzi nami nachádza tí, ktorí zarobili svoj prvý milión skôr, než mohli v Spojených štátoch amerických piť alkohol. Poďme si povedať, kto sa medzi týmito úspešnými podnikateľmi nachádza. 

Chris Phillips 

Poznáte muža menom Chris Phillips? Vo svojich sedemnástich rokoch sa rozhodol rozbehnúť veľkú spoločnosť nazvanú Dot5Hosting, ktorá sa zameriava na poskytovanie webhostingu a registráciu domén. Jeho firma sa veľmi rýchlo rozbehla, iba za dva roky dosahovala obrat presahujúcich desať miliónov dolárov. Aj keď firma mala naozaj našliapnuté k úspechu, svoju firmu nakoniec predal. To ho však len posunulo ďalej – založil inú firmu, teraz Develop It, ktorý zase podporuje nováčikmi a nové nápady, ktoré majú budúcnosť. 

Sean Belnik 

V šestnástich rokoch tento mladý muž so svojimi nasporenými šiestimi stovkami dolárov rozbiehal svoj zbrusu nový e-shop, v ktorom predával rôzne drobné predmety. Neskôr sa pustil do predaja nábytku, vďaka čomu počas štyroch vzrástlo jeho bohatstvo o dvadsaťštyri miliónov dolárov. 

Catherine Cook 

Aby sme však nezostali len u chlapcov, svojho prvého milióna sa do dvadsiatich rokov dočkala tiež dievča menom Catherine Cook. Práve ona sa preslávila založením veľmi slávneho portálu MyYearbook.com, ktorý dnes môžete poznať ako MeetMe. Neskôr zdigitalizovala školské ročenky a za iba deväť rokov evidovala milión užívateľov. Dnes jej projekt vlastní iná spoločnosť, avšak ona projekt predala za 100 miliónov dolárov. 

John Koon 

Keď mal John Koon iba šestnásť rokov, začal podnikať, a to s automobilovými súčiastkami. Jeho podnikanie malo hromadu šťastie, dodával totiž diely do reality show pre televíziu MTV. Dnes jeho hodnota majetku činí viac ako štyridsať miliónov dolárov.