Laserové ošetrenia, ktoré sa starajú o pleť a pokožku

Laserová medicína sa v súčasnosti zameriava aj na estetické zákroky. Aké sú najčastejšie postupy v rámci laserovej medicíny, ktoré sa starajú o našu pleť a pokožku?

Laserová epilácia

Chĺpkov na tele sa môžeme zbaviť napríklad holením. Môžeme však použiť aj depilačné krémy alebo voskové pásiky. Niektorí ľudia dokonca nemajú radi cukrovú pastu. Vo všetkých týchto prípadoch však vlasy dorastú. Okrem toho je pokožka počas týchto operácií často podráždená a potom má tendenciu vysychať. Laserová epilácia je trvalý spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov. Okrem toho chĺpky nielenže už nebudú rásť, ale ani nebudú vrastať do pokožky.

Odstránenie vrások

Vyhladzovanie vrások bolo vždy túžbou mnohých z nás. Existujú séra a krémy, ktoré nám môžu pomôcť pri hľadaní. Nikdy však nejde o veľmi trvalý a viditeľný účinok. Vrásky sú prirodzeným prejavom starnutia a netreba sa za ne hanbiť. Ak sa však cítite lepšie bez nich, je možné zveriť sa do rúk laserovej estetiky. Vyhladzovanie a odstraňovanie vrások je tu zrejmou výzvou. Nedostatok spánku, vplyv UV žiarenia, stres ani genetika teda nezohrávajú významnú úlohu.

Omladenie pokožky

Všetci tí, ktorí sa o svoju pleť starajú s láskou a pravidelne, sa následne snažia dlhodobo udržať svoj upravený vzhľad. Omladenie je preto vhodné na tieto účely. Ide o odstránenie nerovností, jaziev, jemných vrások alebo drobných nedokonalostí. Laserová medicína vám tak môže pomôcť cítiť sa lepšie.

Laserová medicína sa zaoberá nielen bežnými lekárskymi zákrokmi, ale v poslednom čase aj estetickou medicínou. Pred samotnou liečbou je vždy samozrejmosťou konzultácia a návrh vhodného liečebného postupu. Záleží len na vás, či sa rozhodnete pre ošetrenie, alebo dáte prednosť jemnejším prípravkom vo forme krémov alebo sér.