Kurzy sa začínajú po vypuknutí vojny na Ukrajine stabilizovať

Válka na Ukrajine je bezesporu udalostí roku, i keď v tom negatívnom slova zmysle. Krok, ruský prezident ktorému dlho hrozil, sa nakoniec stal skutočnosťou, čo veľkou mierou prevažuje (a stále dlho) celosvetovej ekonomike. Utrpely prakticky všetky svetové trhy, a to vrátane toho forexového. Devizy se začali měnit, kurz dolaru i jiných měn padat a investoři zůstali v nejistotě. Ako to aktuálne vyzerá na tomto trhu?

Ekonomiky zostávajú na svojom dni

Není tajemstvím, že na kurzy men majú vplyv hlavne štátnu ekonomiku. Nech už hovoríme o měnové nebo fiskální politice státu. Vlivom konfliktu na Ukrajine však došlo k jej narušeniu a prakticky každá začala prochádzať svojou recesiou. A jinak tomu není ani v České republice.

keďže to po stránke ekonomické nevypadá zrovna stabilne a zatiaľ sa ešte podľa analytikov nesvíta na lepšie časy, možno očakávať, že kurzy sa výrazne zvýšia nedočkajú v nasledujúcich mesiacoch. Samozrejme môžu prísť prekvapivé udalosti, ale aj vojnový konflikt na Ukrajine bude prekvapovať udalosťami, ktoré môžu zamávať kartami a napríklad je dôležité, aby ekonomika bola dostatočne rýchla.

Poklesla hodnota ruského rublu

Vzhľadom na to, že ruský rubeľ nie je práve najvyšší, čo sa týka hodnoty, má to vplyv na ďalšiu vlnu vecí. Rusko je štát, na ktorom je rad zemí závislých po mnohých stránkach, a tak poklesol aj obchod v posledných mesiacoch narušenia a neočekáva sa, že budú v najbližšej dobe znovu stabilizované.

Rusko podlomilo kolená dôvery, ktoré v ňom pestovali štáty celého sveta. A tak sa mi ani nepodarilo vydať rubl v dobe, kedy ešte nebola vaša hodnota tak nízka. Navyše došlo k zmrazeniu aktiv, čo sa tiež veľkou mierou pretiahlo do hodnoty rublu.

Výrazné rasty nie sú na programe dne

Nedá sa očakávať, že by v blízkej budúcnosti došlo k výraznému zvýšeniu zmeny jednotlivých štátov. Spíše stagnujú a vplyvom ukrajinského konfliktu sa možno ešte prepadnú.