Knižné tipy pre sychravé jesenné popoludnie!

Chlad, dážď a vlhko vás iste tiahnu do postele. Jesenné počasie si doslova žiada, aby ste sa zababušili do perín a relaxovali. Ako? No predsa s knihou! Kniha vám pomôže rozšíriť svoje obzory, zabudnúť na stres a miestami škaredú realitu všedných dní. Nechá vás snívať a prevteliť sa do jednej z postáv, ktoré utvára príbeh, ktorý čítate. Skrátka vám ponúka veľa možností, ako prežiť nádherné okamihy bez toho, aby ste museli volať priateľom a vydávať sa preč z domu. Neviete po ktorej knihe siahnuť? Tento článok vám poskytne pár skvelých tipov z rôznych žánrov! 

česká próza 

Ak ako čitateľovi radi volíte poviedky, potom už máte iste pár vybraných favoritov. My by sme vás ale radi upozornili na jedného českého autora, ktorého meno ste už iste počuli. Má skvelý zmysel pre humor a zvládne sa s nadhľadom pozrieť snáď na každú situáciu. Áno, reč je o Zdenku Svěrákovi. Jedná sa o skvelého herca, ktorý si za život prežil mnohé, … Za zmienku stojí všetky jeho poviedkovej zbierky, ale aj kniha s názvom „Po strnisku bos“ – Podľa nej bol natočený tiež rovnomenný rodinný film, ktorý je divákov veľmi dobre hodnotený. Zaspomínajte tiež vy na život v druhej svetovej vojne a po nej a prečítajte si túto jedinečnú knihu. 

Trocha napätie … 

Ak máte chuť na neošúchanou detektívku plnú napätia, potom je kniha s názvom „Päť“, pre vás to pravé. Jej autorkou je Ursula Poznanski. V tomto pútavom detektívnom príbehu figuruje mladá dvojica detektívov, ktorí rieši zapeklité prípady vrážd. Prvý nájdená obeť má na chodidle vytetované GPS súradnice. Pri bližšom skúmaní dôjdu vyšetrovatelia k záveru, že tetovanie nebolo zámerom zavraždenej, a že im skrz neho vrah zanechal desivú stopu … Akonáhle dorazí na miesto, ktoré zodpovedá súradniciam z chodidla mŕtve, nájdu schránku, v ktorej sa nachádza časť ľudského tela iné obete. Táto stopa je doplnená o hádanku, ktorá vedie k ďalšiemu odpornému stanovišti. Dvojica detektívov tak čelia vrahovi sa zvráteným zmyslom pre humor. Zvládnu ho zastaviť a ukončiť tak túto odpornú formu GeoCashing? To si prečítajte sami.