Idú káva a šport k sebe?

Športovanie si nachádza cestu do života mnohých ľudí. A dôvodov je rovno niekoľko. Zatiaľ čo niekto chce schudnúť posledných pár kilogramov, iný sa chce vo svojom tele cítiť dobre. Obliekajú preto tričko na cvičenie, pohodlné legíny, ktoré pekne kopírujú každý krok, a púšťa sa do fyzickej aktivity. Potom si namiesto proteínu doprajú kávu, ale po upití štvrtého dúška si hovoria, či vôbec robia dobre. Je káva pri športovaní dobrá? Idú vôbec káva a šport k sebe?

Káva je vhodná pri mnohých športových aktivitách

Nie je tajomstvom, že s kávou sa to nesmie preháňať, pretože zvyšuje krvný tlak. Nikde sa však nepíše, že by ste s ňou počas športovania museli šetriť ešte viac, než s ňou bežne šetríte. Dokonca sa pri mnohých športových aktivitách odporúča. Môže totiž skvele naštartovať organizmus pred tréningom, či už je šálka menšia alebo väčšia.

Káva je podľa mnohých vhodná hlavne pri vytrvalostných výkonoch, pred ktorými sa človek potrebuje naozaj dobre rozohriať a pripraviť. Týmito vytrvalostnými výkonmi sa myslí predovšetkým beh, cyklistika, aj jogging.

Lepšie využívanie tukových vankúšov

Obľúbený kofeínový nápoj, ktorý si väčšinou pripravujeme už tesne po prebudení, má celý rad benefitov. V súvislosti so športovaním však stojí za zmienku predovšetkým to, že má schopnosť zvýšiť spaľovanie tukov v organizme, a to až o pätnásť percent. To vedie k celkovému napomáhaniu telu k lepšiemu využívaniu tukových vankúšov pri športe.

Kvalita na prvom mieste

Je ale dôležité vsádzať na skutočne kvalitnú kávu. Aby sa kofeínový nápoj naozaj na šport hodil, sledujte samotné kávové zrná a tiež čerstvosť ich namletia. Vyvarujte sa hlavne alternatívam, ktoré sú postihnuté pesticídmi. Týmto problémom trpia hlavne vopred dlho namleté ​​kávy, ktoré možno dokonca označiť za pokazené.