Hukvaldy ako miesto, kde si každý príde na svoje

Premýšľate nad tým, kam sa vyberiete s rodinou alebo partiou priateľov na víkend? Chcete si vyjsť na víkend, ale problémom je, že každý z vás miluje trochu niečo iné a trochu niečo iné vyhľadáva? To vôbec nevadí, ideálnym miestom na výlet sú pre vás Hukvaldy, čo je obec rozprestierajúce sa v okrese Frýdek-Místek. Aj keď tu žije len niečo okolo dvoch tisíc obyvateľov, je tu toľko lákadiel a atrakcií, že by ste to na prstoch jednej ruky nespočítali.

Ak sa vydáte s partiou priateľov alebo rodinou do Hukvaldy, presvedčíte sa o tom, že táto krásna malebná obec ponúka pre každého niečo. Presvedčíte sa o tom, že aj keď ste úplne rozdielni, môžete ísť spoločne na výlet, kde si užije každý z partie.

Niečo pre historikov a milovníkov hradov a zámkov

Patríte k milovníkom histórie? Alebo ste len zapálení do skúmania hradov a zámkov a ich povesťou? Potom si v Hukvaldy prídete na svoje. Nachádza sa tu totiž krásna zrúcanina hradu Hukvaldy, ktorá sa rozprestiera priamo nad obcou. Jedná sa o jednu z najväčších hradných zrúcanín na Morave, za svojho času, kedy zo zrúcaniny bol ešte hrad, bol aj hrad jedným z najväčších hradných komplexov na Morave.

V súčasnej dobe je zrúcanina radená k veľmi impozantným hradnom zrúcaninám, ktoré sú pripomienkou stredovekého strážneho hradu.

Niečo pre milovníkov zvierat

Ani tí, ktorí milujú zvieratá, nebudú sklamaní. Vydať sa totiž môžu nielen do tunajšej obory, ktorá sa rozprestiera okolo hradu a kde sa nájde socha líšky Bystroušky, ale tiež sa môžu vydať do Tropic Hukvaldy, kde sú k videniu exotické rastliny a zvieratá. Tropic Hukvaldy môžete navštíviť za každého počasia, najväčšou atrakciou sú pravdepodobne hovoriace papagáje, ktorí nadchnú deti i dospelých.

Niečo pre milovníkov hudby

Patríte k milovníkom hudby? Ste skôr fanúšikom hudby vážne než moderné? Potom do Hukvaldy musíte vyraziť! Je to totiž rodisko Leoša Janáčka, známeho českého hudobného skladateľa. K videniu je jeho dom, v ktorom nejakú dobu zdržiaval.