Ako konečne začať chudnúť? Zmeňte svoje myslenie

Najmä ženy chcú schudnúť takmer ihneď, ale samozrejme tak to nefunguje. Aby žena dosiahla vysnívanej postavy, musí trochu pozmeniť jedálniček, dostatočne piť, nesmie zabúdať na dostatočný pohyb. To však nie je všetko. Často sa všetky tri veci spĺňajú, napriek tomu sa nechudne. Kde je problém? Problém je pravdepodobne v myslení. Aj myslenie rapídne ovplyvňuje to, ako či či chudnete.

Nejeden odborník tvrdí, že chudnutie je záležitosť aj našej mysle. Ak sa neustále vidíte v zrkadle ako guľa, ak máte hlavu plnú negatívnych myšlienok, nikdy nemôžete schudnúť tak, ako by ste si priala. Treba si usporiadať myšlienky a zamerať sa pri chudnutí aj na myseľ, len tak dosiahnete úspechov.

Musíte sami sebe porozumieť

Je veľmi dôležité, aby ste najskôr porozumeli sami sebe. Ak si porozumiete, potom nebude nič brániť vám a vášmu cieľu. Treba si zodpovedať otázku, prečo chcete vlastne schudnúť, čo za vašim schudnutím stojí? Túžite po zmene kvôli partnerovi? Alebo je to čisto kvôli vám? Porozumejte si, ujasnite si dôvody, prečo chcete chudnúť. A potom schudnete.

Diéty nie sú in

Diéty telu iba škodí, avšak to je všeobecne známa vec. Bohužiaľ väčšina žien vidí v diétach akúsi spásu, avšak diéty sú skôr prekliatím. Nemusíte sa strániť všetkému sladkému alebo nezdravému, všetko s mierou sa hovorí – tak to tiež dodržujte. Občas si doprajte pohárik sladkej šťavy, ak ste x dní za sebou pili vodu. Nemusíte si zakaždým odopierať dezert, pokiaľ naň máte chuť. Pamätajte, že zakázané ovocie rovnako chutí najlepšie, tak si ho radšej neodopierajte.

Choďte na to pomaly

Zmena myslenia rozhodne nie je nič, čo možno urobiť lusknutím prstov. Musí sa na tom pracovať, nejde to tak rýchlo, ako si ľudia myslia. Je to otázka aj niekoľkých mesiacov, avšak potom sa zrazu uvidíte príťažlivejšie, chudší, krajší. Chudnutie už nebude tak ťažké, nebudete chudnúť s odporom, ale bude to vaše hobby.

Váha nie je priateľ

Rozhodne vám nepomôže, ak budete ustavične šliapať na váhu. To vás skôr demotivuje a do mysle vnesie negatívne myšlienky. Radšej zabudnite na meranie sa alebo na váženie sa.