Dna – poznáme ju, napriek tomu nevieme, aké sú jej příznaky

Medzi ochorenia, s ktorými nie je dobré sa hašteriť, patrí mnoho problematických chorôb hlavne žalúdka. Choroby žalúdka sú aktuálne naozaj nepríjemné a veľmi časté. Sú spôsobené hlavne zlými stravovacími návykmi, ktoré sú čím ďalej horšie vďaka tomu, že sa v poslednej dobe uchyľujeme hlavne k jedenie takých nezdravých jedál, ktorá kúpime vo fastfoodoch, ktoré sú dnes na každom rohu každého mesta.

Mimo ochorenie žalúdka sa tiež čím ďalej častejšie vyskytuje dna, čo je choroba, ktorá sa prejavuje najčastejšie akútnymi záchvatmi zápalové artritídy. Je teda najčastejšie napadnutý kĺb. Vďaka tomu, že je dna spôsobená veľkým množstvom kyseliny močovej v krvi, potom je úplne jasné, že sa škodliviny vďaka kryštalizácii uchyľujú hlavne do kĺbov, kde potom tropí neplechu.

Aké sú príznaky?

Aj keď sa väčšinou na internete stretneme s početnými diskusiami na túto tému, všetci sú však vševědové, ale skutočné príznaky tejto choroby dokázať povedať bohužiaľ nevedia. Príznaky sú veľmi špekulovalo iba, ale jasné je, že medzi také hlavné príznaky patrí rozhodne opuch na kĺbu alebo prsta na nohe. Ten je totiž začervenaný, opuchnutý, horúci a veľmi citlivý na dotyk. Pri výskyte tohto príznaku bezodkladne navštívte odbornú lekársku pomoc.

Je však zaujímavé, že aj keď je dnes dna pomerne častá choroba, skôr častá vôbec nebola. Ľudia ju poznali pod pojmom „choroba kráľov“ alebo tiež „choroba bohatých“. Prečo sa však takto nazývalo tejto choroby, to nie je bohužiaľ známe, ale toto označenie rozhodne budí záujem mnohých z nás. Avšak je ale jasné, že ak nenavštívite odbornú pomoc čo najskôr, potom škodliviny v tele môžu rozšíriť a napáchať neplechu v oveľa väčších rozmeroch. Môže treba viesť k zníženiu pohyblivosti a to v dlhodobom meradle. Mimo to môžu škodliviny tiež napadnúť aj obličky či vás naraz môže zchvátit cukrovka.