Alkohol a potencie mužov: vzťah a následky

Alkohol dáva pocit ľahkosti, zvyšuje sexuálnu túžbu, oslobodzuje ľudí v ich myslenia a konania. Mnoho psychológov a sexuológov radí párom, ktorí len začínajú spolupracovať na sexuálne otvorenom vzťahu, aby sa pokiaľ možno čo najviac obmedzili v pití alkoholu. Avšak, intoxikácie môže pôsobiť na telo človeka rôzne, zbavuje ho akékoľvek prianie a túžby. S vekom erekcie ešte viac súvisí s konzumáciou alkoholu. Ale v tomto prípade mechanizmus začne pracovať v opačnom smere, a použitia silných nápojov pred sexom je úplne zbytočné. U mužov nad 35 rokov, konzumácia alkoholu môže mať negatívny vplyv na erekciu, a to nielen pred sexom, ale všeobecne môže dôjsť k narušeniu reprodukčného systému.

Vplyv alkoholu na mužské libido

Už malé dávky alkoholu majú vplyv na produkciu dopamínu a serotonínu v tele. Mozgové bunky sa aktivujú, začínajú aktívne zdieľať informácie, ktoré vedú k zvýšenej excitáciu, predĺžené erekciu, ovplyvňujú psychiku človeka. Ak alkohol vstupuje do tela vo veľmi veľkom množstve – začína opačný účinok. Mozgové bunky, ktoré komunikujú s informáciami rýchlym tempom, môžu náhle ukončiť vysielanie. To so sebou nesie stratu sexuálnej túžby alebo neskorého nástupu ejakulácie. Takže muž stráca citlivosť, nemôže dosiahnuť orgazmus, alebo nie je vôbec schopný sa prinútiť k sexuálnemu aktu.

S vekom, v kombinácii s nadmerným užívaním alkoholických nápojov, erekcie môže byť úplne stratená

V priebehu doby, ktorá je súčasťou receptorov v mozgu a je zodpovedná za vzrušenie, stráca svoju citlivosť a spustí opačný účinok. Uvoľňovanie serotonínu, blokuje používanie alkoholu a znižuje sexuálnu túžbu. Čím vyšší je vek partnerov, tým horšia situácia bude v posteli, ak ste na alkohole závislí. Tento problém je tak vážny, že aj špeciálne produkty nebudú môcť radikálne zmeniť situáciu k lepšiemu. Jediným riešením tohto problému – zníženie užívania alkoholu, ak človek chce získať uspokojenie zo sexu.

Ako obnoviť potenciu?

Ak chcete byť v sexe úspešní aj po 35 rokoch, je nutné viesť správny spôsob života, a vzdať sa zlých návykov. Negatívny vplyv na účinnosť môže byť ovplyvnená nielen zvýšenou spotrebou alkoholu, ale aj závislosti na kofeínu, jete nezdravé jedlo, obezita, drogy. Pre zlepšenie situácie je nutné zmeniť jedálniček, preferovať aktívny životný štýl, veľa cvičiť a spať. Dodatočný a dôležitý faktor v kvalite erekcie môže byť použitie niektorých výrobkov. Patria medzi ne: orechy, mliečne výrobky, ustrice, ryby, vajcia, citrusové plody, kuracia pečeň. Pochopiteľne berte do úvahy aj rady sexuológa alebo urológa pre včasnú detekciu rôznych abnormalít a ochorení urogenitálneho systému. Je lepšie absolvovať preventívne vyšetrenia, než sa dlhodobo liečiť.