Čo všetko má vplyv na zdravie psieho maznáčika v zime?

Psy sú najčastejšie domáci maznáčikovia, ktoré nám robia spoločnosť v čase, keď je nám smutno aj keď je nám dobre. Sú to najlepší priatelia človeka, na ktoré je vždy spoľahnutie a ktorým sa môže povedať úplne čokoľvek. V prípade, že ste majiteľmi psíka, mali by ste si uvedomiť, že aktuálne zimné počasie nie je pre psíka to najmilšie. Aj zime číha na psa kopa nebezpečenstvo a chorôb, na jeho zdravie ovplyvňuje množstvo faktorov. Akých? 

Samozrejme existujú psie plemená, ktoré sú pre zimu ako stvorená. Máme na mysli napríklad huskyho alebo nemeckého ovčiaka, ktorí zimu doslova milujú. Lenže potom sú tu ostatné psie plemená, ktoré sú trochu náchylnejší k chorobám v tejto zimnej dobe. Ich zdravie v zime pokrivkáva, ovplyvňuje ho totiž veľké množstvo rôznych faktorov. 

Aby ste o svojom miláčikovi zase vedeli niečo viac, máme pre vás zoznam vecí, ktoré negatívne ovplyvňujú zdravie vášho miláčika 

Pozor na nekvalitné búdy 

Ak si svojho psa neberiete počas zimy domov do interiéru, mali by ste mu dopriať kvalitný búdu. Nekvalitné búda mu totiž môže spôsobiť mnohé nepríjemnosti a choroby. Takáto kvalitná búda by mala byť zateplená, vyhriata dekou. Vstup do búdy by mal byť tam, odkiaľ nebude do búdy fúkať ani viať sneh. 

Nebezpečné nemrznúcej zmesi a kamenná soľ 

S nemrznúcimi zmesi sa môžu psy dostať do kontaktu treba vtedy, kedy je prepravujete. Nemrznúcej zmesi sú pre psov veľmi nebezpečné, sú pre nich však lákadlom, ktoré krásne voňajú. Pri prevoze psa z miesta na miesto buďte teda naozaj opatrní a majte oči na stopkách. 

Rovnako tak nebezpečná je aj kamenná soľ, čo je vec, ktorá psom škodí. Soľ môže uviaznuť medzi vankúšikmi labiek a môže narobiť neplechu. Po prechádzke teda psíkovi labky skontrolujte a prípadne skontrolujte aj bruško či srsť, kam sa kamenná soľ tiež mohla dostať.