Čo sa stane s ľudským telom, keď sa prestane piť alkohol?

Alkohol škodí ľudskému zdraviu, o tom niet pochýb. Preto by sa mnohí ľudia mali snažiť o to, aby sa od alkoholu držali ďalej. Predsa len alkohol k životu nepotrebujeme, nie je životu potrebný, prečo ho teda piť? Nebudeme vám tu zdĺhavo vypisovať, ako veľmi je alkohol telu škodlivý, to je skrátka známe. Prezraďme si ale to, čo sa stane s ľudským telom, keď alkohol prestaneme piť. To sa budú diať, panečku, veci! A treba nás to aj motivuje k tomu, aby sme s alkoholom sekli hneď teraz.

Alkohol ako taký pôsobí nie na jednu, ale na viacero funkcií v tele. Samozrejme to, do akej miery jednotlivé funkcie ovplyvňuje, sa odvíja od toho, koľko toho vypijeme a ako často alkohol pijeme. Ak nevidíte dôvod, prečo s alkoholom prestať, my vám niekoľko takých dôvodov prinášame.

Mozog bude zdravšia

Určite ste počuli o tom, že alkohol zabíja mozgové bunky. To je pravda. Preto sa alkoholu vyhýbajte. Ak nebudete alkohol piť, potom sa váš mozog bude radovať, pretože bude zdravšia a v lepšej forme. Alkohol je často odborníkmi charakterizovaný ako neurotoxín, ktorý negatívne pôsobí nielen na nervový systém. Mozog alkoholika tak bude fungovať ďaleko pomalšie než mozog abstinenta.

Postava bude štíhlejší

Aj keď tomu nechcete veriť, vaša postava bude štíhlejšia. Dôvodom je to, že sa vyvarujete alkoholickým nápojom, ktoré v sebe obsahujú obrovské množstvo cukru. Ak teda alkoholy nevymeníte za sladené nápoje a šťavy, potom sa dočkáte naozaj štíhlejšie postavy.

Zlepší sa vám pleť

Alkohol býva dôvodom neprimeraného množstva pupienkov, ktoré sa vyskytujú na tvári. Vďaka pravidelnej konzumácii alkoholu dochádza k rozširovaniu ciev, čo sa môže prejaviť napríklad začervenaním pokožky alebo popraskanými nevzhľadnými žilkami. Pokiaľ s alkoholom prestanete, vaša pokožka sa dá razom zase do poriadku a výrazne sa zlepší.