Čím vybaviť záhradu, keď slniečko začne hriať

Jar je v plnom prúde a slniečko sa chystá vystrčiť svoje lúče čím ďalej tým častejšie. Mnohí už netrpezlivo očakávame krásne slnečné dni a nesmierne sa tešíme, až prirodzene budeme absorbovať toľko žiaduce „déčko“. Vitamín D si totiž naše telo nevie vyrobiť. Prirodzene ho získavame hlavne zo slnečného žiarenia. Je potrebné, okrem iného, aj na posilnenie našej spravidla oslabenej imunity. Napriek tomu treba myslieť aj na veľmi horúce letné dni, kedy nás priame slnko skôr unavuje svojou žiarou, a preto včas a s predstihom kúpme na svoju záhradu užitočné doplnky, ktoré v lete ako keď nájdeme.

Slnečník je ideálnym spôsobom, ako si vychutnať vonkajšie prostredie bez priameho žiarenia

Záhradný slnečník nám poskytuje bezpečný tieň a ochranu pred UV žiarením, ktoré v nadmernej miere môže byť aj nebezpečné pre naše zdravie. Pokiaľ teda hľadáte skvelý spôsob, ako ochrániť svoju rodinu pred priamym slnkom, je slnečník nevyhnutnosťou. So slnečníkom kamaráti predovšetkým aj záhradné kreslo.

Výber správneho slnečníka

Pri kúpe by ste mali zvážiť niekoľko faktorov, a to napríklad veľkosť a materiál, z ktorého je slnečník vyrobený. Rovnako je dôležité, či vám postačuje pre menší počet osôb jednoduchý s umiestnením priamo nad stolom. Alebo sa pod slnečníkom bude zdržiavať väčší počet ľudí, potom voľte originálne samostatné stojany s celohliníkovým stožiarom a silnými oceľovými rebrami. Výhodou takého tienidla je to, že ho môžete podľa ľubovôle otočiť o celých 360 stupňov či nakloniť dozadu. Je to teda vynikajúca ochrana poskytujúca priaznivý tieň v horúcom žiary leta, a zároveň na vašej záhrade bude vyzerať vážne znamenite.

Vďaka širokému výberu tvarov a farieb si môžete zvoliť práve taký, aký bude vyhovovať vašim potrebám a bude v harmónii aj s vašim poňatím luxusu, a zároveň praktickosťou. Rám slnečníka je vyrobený podľa najvyšších štandardov kvality, preto nemusíte mať obavy, že ho snáď vplyv nestáleho počasia poznamená na kráse! Je odolný proti poveternostným vplyvom aj proti korózii. Navyše je vyrobený z polyesteru potiahnutého polyuretánom, ktorý je odolný aj proti vode a prachu. Užite si príjemný tieň vo vašom relaxačnom priestore!