Chcete vycestovať do zahraničia? Lákadlom je pre mnohých Kolumbia

Cestovanie patrí k obľúbeným činnostiam mnohých z nás. Dôvodom toho je navštívenia odlišných krajín, odlišných kultúr, poznanie nové a zaujímavé. Navyše dnes máme veľa možností a dopraviť sa môžeme prakticky do akéhokoľvek kúta sveta, a tak by sme toho mali využiť. Podľa posledných štatistík je lákadlom mnohých ľudí Kolumbia, ktorá však nemá práve najkrajšie minulosť. Na druhú stranu práve minulosť je dôvod, prečo sa sem ľudia schádza z rôznych kútov.

Ak vás taktiež Kolumbia láka, mali by ste sa sem vydať. Len sa teda o tejto krajine informujte dopredu. Aby ste si o Kolumbii urobili už nejaký obrázok, máme pre vás niekoľko zaujímavostí, o ktorých ste možno doteraz nemali ani potuchy a ktoré sa Kolumbie týkajú.

Zaujímavosti o Kolumbii

  • Vedeli ste, že v Kolumbii nájdete rieku piatich farieb? Ide o rieku Caňo Cristales River, čo je rieka, ktorú od júna do novembra sfarbuje rad menom Macarenia clavigera. Rieka tak má vďaka tejto riase farbu žltú, zelenú, modrú, čiernu a taktiež červenú.
  • Vedeli ste, že Kolumbia je tretím najväčším exportérom kávy na svete? Je v tesnom zákryte po Brazílii a Vietnamu.
  • Vedeli ste, že Kolumbia je tiež najväčším producentom kokaínu na svete? Kolumbia je krajina s kokaínovú minulosťou, pretože ho tu vyrábal slávny drogový dealer Pablo Escobar.
  • Vedeli ste, že kolumbijská hymna tu musí byť spustená každý deň? A to konkrétne v šesť hodín ráno a v šesť hodín večer. Je to stanovené zákonom.
  • Vedeli ste, že názov Kolumbia je odvodený od Krištofa Kolumba? Mnoho ľudí si to bohužiaľ neuvedomuje, ale je to tak.
  • Vedeli ste, že sa tu koná jeden z najväčších karnevalov na svete? Je ním karneval Carnaval de Barranquilla, ktorý sa koná vo februári a ktorý je pre Kolumbiu typický.
  • Vedeli ste, že obľúbeným kolumbijským pokrmom sú pečenie mravce? V Kolumbii sa im hovorí Hormigas culonas.