7 zaujímavých zahraničných vianočných filmov

Tradičné české rozprávky stranou, v zahraničí počas radu desaťročí vzniklo viac zaujímavých snímok, ktoré sa hodia k zhliadnutiu najmä o Vianociach. Pozrime sa na filmové snímky, ktoré cez Vianoce patrili k tým najviac obľúbeným a najviac zhlédnutým filmom.

Vianočný škriatok

Vianočný škriatok cestuje zo Severného pólu do New Yorku, aby našiel svojho pravého otca, a zistí, že vo veľkomeste je život úplne iný ako v Santovej dielni. Hlavný hrdina (Will Ferrell) divákom pripomína, ako je dôležité sa baviť a nezabudnúť na dieťa v každom z nás, a už vďaka tomuto posolstvu sa Vianočný škriatok radí medzi snímky, ktorým by ste mali dať šancu.

Prázdniny

Dve ženy, jedna z Ameriky a druhá z Británie, majú už chlapov plné zuby a rozhodnú sa si na Vianoce vymeniť miesta, aby si užili trochu pokoja. Ani jedna z nich netuší, že na svojom výlete narazí na niekoho výnimočného … Tento film dokáže povzniesť na duchu a poteší najmä tých, ktorí neveria v kúzlo lásky.

Šťastné a Veselé

V tomto filme sa vraciame späť do minulosti, konkrétne do vianočného prímeria v roku 1914, kedy nemeckí a britskí vojaci spoločne oslávili Štedrý deň. Snímka pripomína pravý význam Vianoc a herecky v ňom excelujú najmä Daniel Brühl a Diane Kruger.

Vianočná koleda

Čo by to bolo za článok o zaujímavých vianočných filmoch, keby sa do neho neprepracoval klasika najväčší, že áno? Keď Ebenezer Scrooge dostane nečakanú návštevu v podobe ducha súčasných, minulých a budúcich Vianoc, musí sa naučiť nazerať na svet iným spôsobom a premôcť svoju lakomosť. V tomto televíznom snímke Patrick Stewart (Star Trek, X-Men) dokazuje, že patrí k najtalentovanejším hercom svojej generácie.

Sám doma

Tak schválne, kto z vás si dokáže predstaviť Vianoce bez príbehu odvážneho Kevina, ktorý zostane sám doma a postavia sa dvoma lupičom? Snímka sa od doby svojho vzniku stal klasikou, a celkom oprávnene. Rovnako druhý diel, kde sa Kevin vydá do New Yorku, rozhodne nesklame.