Chcete si kúpiť psíka? Prejdite si zoznam najobľúbenejších psích plemien

Kúpiť si psa, to je veľký záväzok. Pes je ako dieťa, nie nadarmo sa hovorí, že pes je prípravou na dieťa. V súčasnej dobe je to však najobľúbenejší domáci maznáčik, ktorý je obľúbenejšia než mačky alebo hady. Výber takého štvornohého psieho spoločníka ale nie je vôbec jednoduchý. Existuje toľko plemien! Pre ktoré psie plemeno sa rozhodnúť?

Aby bol výber psa pre vás ľahšie, spísali sme zoznam dnes najobľúbenejších psích plemien. Vyberiete si jedno plemeno alebo na seba vezmete dvojnásobnú zodpovednosť v podobe dvoch psov rôzne rasy?

nemecký ovčiak

Veľké psy sú veľmi obľúbení, najmä ľudia žijúci na dedinách a majúci veľkú záhradu sa pre veľké psie plemená rozhodujú. Z veľkých psích plemien je obľúbené plemeno nemecký ovčiak. Psa tejto rasy je potrebné poriadne vycvičiť, musíte s ním mať svätú trpezlivosť. Bez výcviku sa nehodí do rodinných domácností, môže mať agresívne sklony. Ak si ho však vycvičíme, je dobre ovládateľný, verný a neohrozený. Bude skvelým strážcom vášho majetku.

labradorský retríver

Ak hľadáte psa do rodinných domácností, ktorý by miloval deti od prvého okamihu, kúpte si labradorského retrievera, čo je veľmi čulý a zábavný, veselý psík. Je známy hlavne svojím veľmi dobrým čuchom a tiež svojou inteligenciou. Je veľmi priateľský, ľahko ho vycvičíme.

bradáč

Psík zvaný bradáč je ideálnym spoločníkom potrebné pre mladé páry alebo naopak pre starý seniorský pár, ktorý potrebuje oživenie svojich stereotypných dní. Je to pozorný, živý psík, ktorý je výnimočne inteligentný a ostražitý. Aj keď je občas panovačný, je na druhej strane plne verný svojej rodine. Bradáč potrebuje pána, ktorý by ho vychoval, potom bude oddaným obrancom.

nemecký boxer

Stále častejšie si ľudia kupujú psov, ktorí spadajú do ľuďmi vytvorené skupiny „bojové plemená“. Patrí sem aj boxer, avšak zaradenie do spomínanej skupiny môže byť krapet zavádzajúce. Boxeri sú mierumilovní psi, ktorí sú skvelými spoločníkmi. Milujú deti, avšak vďaka svojmu bojovnému charakteru môžu byť aj skvelými služobnými psami.