Chcete pracovať na dovolenke? Myslite na prípravu

Dovolenka má byť spojená hlavne s odpočinkom. Nie vždy je to možné. Preto mnoho podnikateľov pracuje aj na svojich cestách. Samozrejme zvyčajne menej, než vo svojej kancelárii. Tiež to plánujete? Toto sú veci, ktoré vziať do úvahy pred cestou. 

Dostupnosť dát 

Pamätajte na to, že na cestách bude potreba mať prístup k firemným dátam. Preto je zo svojho počítača v kancelárie presuňte buď do notebooku, alebo ešte lepšie do cloudu. Toto má výhodu v tom, že sa k nim dostanete nielen odkiaľkoľvek, ale aj z akéhokoľvek zariadenia. Je to jednoduchšie, než si stále žiadať zasielanie dôležitých informácií a dokumentov na mail. 

internet 

Bez neho sa pri práci na dovolenke rozhodne nezaobídete. Je dobré si zistiť, aké sú v konkrétnej krajine a lokalite možnosti. Do úvahy v podstate prichádza hneď trojica ciest. A to: 

  • Pripojeniepriamo v hoteli 
  • Miestnedátová SIM karta 
  • Pripojeniev reštauráciách či kaviarňach 

Ideálne sú prvé dve možnosti. S ohľadom na ne vyberte ten správny hotel, alebo si zistite, kde sa dá jednoducho SIM karta miestneho operátora zakúpiť. Veľakrát je to možné po prílete, v oficiálnom stánku hneď v letiskovej hale. 

elektrina 

Tá je dnes v podstate všade. Problém ale môže byť s tým, aké je využívané napätie, alebo aký je typ zásuviek. Preto si vopred zistite, či nebude potrebné zaobstarať rôzne redukcie, poprípade tiež rôzne adaptéry. Ďalej je dobré vziať si so sebou taký notebook, ktorý vám bez nabitie vydrží dlhšiu dobu. Dnes už nie je problém pracovať bez elektriny aj viac ako 10 hodín. A danú výdrž znásobiť treba výmenným akumulátorom. 

rozdeľte funkcie 

Na dovolenke chcete pochopiteľne pracovať čo možno najmenej. Ideálne je, keď pred odchodom jasne rozdelíte funkcie. Z dovolenky tak môžete prácu len delegovať, prípadne tiež kontrolovať, či bola odvedená v požadovanom rozsahu, alebo kvalite. K tomu môže stačiť len pár minút denne. Nie hodiny, ktoré prácu venujete vy sami.