Ako získať kryptomena? Ciest je niekoľko

Keďže sa kryptomena čoraz viac dostávajú aj do bežného sveta, objavujú sa otázky, ako konkrétne ju získať. My sa pozrieme na niekoľko ciest, ktoré patria k tým najpopulárnejším. 

Ťažba 

Štandardné cesta, ktorá je spojená s počiatkom väčšiny kryptomena. Tie sa takzvane ťaží. Tento postup si možno charakterizovať ako súbor počítačových výpočtov a operácií, po ktorom dôjde k pridelenie určitej sumy virtuálnej meny. Dnes platí, že napríklad u Bitcoin sa klasická ťažba už neoplatí. A to z dôvodu, že spotrebovaná elektrina spojená s prevádzkou počítača môže stať viac peňazí, než je hodnota natěžené kryptomena. Ďalej dodajme, že mnoho ďalších mien sa k tejto hranici tiež pomerne výrazne blíži. 

špeciálne bankomaty 

Od tých klasických sa líši tým, že tu nepotrebujete debetnú alebo kreditnú kartu. Potrebujete tu krypto peňaženku, nainštalovanú v mobilnom telefóne. Na základe QR kódu máte možnosť kryptomena získať výmenou za hotovosť. Dané špeciálne bankomaty dnes môžete nájsť na celej rade verejných miest. Po republike je ich niekoľko desiatok a počty stále stúpajú. Najčastejšie je možné takto kúpiť túto dvojicu kryptomena: 

Bitcoin – BTC 

Litecoin – LTC 

Túto variantu možno označiť ako najdostupnejší pre tých, ktorí zatiaľ nie sú tak skúsení a do sveta kryptomena chcú najprv pomaly vstupovať. Tieto moderné prístroje im to môžu uľahčiť. 

burzy 

Tie fungujú rovnako, ako akékoľvek iné burzy vo finančnom svete. Iba s tým rozdielom, že sa tu neobchodujú klasické meny, ale tie virtuálne. Je možné zameniť jednu za druhou, rovnako ako nie je problém realizovať kúpu za klasickú menu. Ako svetovú, tak u niektorých aj za českú korunu. Nutné dodať, že táto cesta by mala byť spojená vždy s využitím niektorej zo známych a preverených búrz. Cena kryptomena je stanovovaná trhom a tak môže dochádzať k tomu, že sa mení v podstate každou minútou.