Cesta okolo sveta skoro zadarmo

Na svete existuje veľa ľudí, ktorí by na otázku: „Čo by si robil, keby si vyhral v lotérii?“ Odpovedala: „Precestoval som celý svet.“ Ale aj bez imanie na konte si môžeme naplánovať cestu okolo sveta. 

Stačí vybrať správnu destináciu 

Svojimi cestovateľskými sny sa ľudia odlišujú. Niekto by rád strávil leto na pobrežiach Floridy, niekto v Provence vo Francúzsku a niekto by chcel vyraziť na plavbu loďou okolo Nórska. Veľa chce tráviť dovolenku v Európe len pre to, že nechcú utrácať zbytočné peniaze za letenky. 

Ovšem veľa z nich už si toľko neuvedomuje, že týždeň v USA je vyjde toľko čo by mohli dať za pohodlne strávený mesiac v juhovýchodnej Ázii či v strednej Amerike. 

Nebojte sa objavovať miesta na opačnej strane zemegule. Ázia je veľmi krásnou krajinou, ktorá vás uchváti nie len krásnou prírodou, ale aj kultúrou, ktorá je veľmi odlišná od tej našej. Aj stredná Amerika má toho veľa čo ponúknuť, a to najdôležitejšie a najkrajšie je, že za relatívne málo peňazí. 

Odporúča sa tiež urobiť si menšiu finančnú prieskum, aby ste vedeli, s akou sumou zhruba máte počítať. Ponúka sa pre to hneď niekoľko cestovateľských blogov odvážlivcov, ktorí jedného dňa zbalili batoh a vydali sa žiť niekam na Bali, odleteli na mesiac do Malajzie alebo sa nebáli vyraziť do Panamy. Takýchto blogov nájdete na internete naozaj veľa a niektorým cestovateľom už vyšli dokonca aj knihy, takže neváhajte zamieriť do kníhkupectva. 

Ušetrite za dopravu a bývanie 

S vyhľadaním najlacnejších leteniek vám môžu pomôcť honzovyletenky.cz. Na týchto webových stránkach sa ľahko zorientujete a môžete vyberať snáď zo všetkých destinácií na svete. Navyše ak by ste si s niečím nevedeli rady, správcu a zakladateľ webu Honza vám s radosťou poradí. Je tiež dobré vyhľadávať letenky cez okno inkognito prehliadača – letecké spoločnosti vám tak nebudú ponúkať tie najdrahšie letenky podľa skoršieho vyhľadávania. 

Čo sa ubytovania týka, nemusíte utrácať za hotelové izby. Vyskúšajte napríklad Airbnb, Couchsurfing alebo HouseSitting. Je to vzrušujúce a ponúka sa väčšia šanca, že spoznáte nových ľudí!