Bylinky proti starnutiu. Ktoré zaberajú?

Po preklenutí 25. roku života je našou úlohou starať sa o svoju pleť viac. Anti-age produkty sa dostávajú na policu v kúpeľni, hydrolyzovaný kolagén začíname užívať každé ráno hneď po prebudení. Tým sa snažíme zastaviť časť, ktorá sa začína neľútostne podpisovať na našej kráse pleti. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí chcú prejavy starnutia ešte trochu zmierniť, skúste staviť na bylinky – aj v nich sa skrýva sila.

V bylinky verili predovšetkým naše babičky, ktoré nemali k dispozícii toľko doplnkov stravy, koľko máme teraz. Ale aj im vadilo, že sa im vrásky začali ľanúť tvárou. Preto hľadali pomoc v prírode a našli ju.

Rakytník plný vitamínu C

Svoju pozornosť upli napríklad na rakytník, ktorý je doslova nabitý vitamínom C. Aj preto sa často hovorí, že je tým najlepším pomocníkom v boji so slabou imunitou. Pokiaľ nechcete, aby vás skolila baktéria alebo vírus, je načase ho zaradiť do svojho jedálnička.

Vitamín C ale neposilňuje iba imunitu, ale tiež podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu. Čo znamená, že je skvelým pomocníkom aj boji proti starnutiu. Zo štatistík vyplýva, že rakytník bežne sa nachádzajúci v prírode v sebe ukrýva až tridsaťkrát viac spomínanej látky ako napríklad pomaranče, ktoré sa postupne dostávajú na pulty supermarketov.

Kurkuma ako silný antioxidant

V boji proti starnutiu sa tiež osvedčila kurkuma, ktorá je skutočne silným antioxidantom. Hovoríme o veľmi silnom, prírodnom protizápalovom lieku, ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky. Nielen, že vďaka svojmu zloženiu spomaľuje celý proces starnutia a tvorbu vrások, zabraňuje aj ochabovaniu kognitívnych funkcií, ktoré sú tiež príznakom nadchádzajúcej fázy života.

Ženšen proti stresu

Do boja môžete vyslať aj ženšen, o ktorom sa už dlhé stáročia vie, že vie spomaliť starnutie. Možno je to aj vďaka tomu, že efektívne potláča stres a jeho účinky na telo, ktoré sú inak veľmi ničivého charakteru a ktoré inak zrýchľujú starnutie ako také.