Bylinky podľa horoskopu: stavte na tie, ktoré sú vám stanovené hviezdami

Vedeli ste, že znamenie zverokruhu o vás napovie oveľa viac, než si možno teraz myslíte? Prezradí o vás nielen to, akej ste povahy, ale aj napríklad to, aké bylinkové čaje by ste mali uprednostňovať, pretože sú s vaším znamením čo najviac v pomyselnom súzvuku. Poďme sa pozrieť na niekoľko znamení a bylinky podľa horoskopu si tým pádom predstaviť.

Barani veľmi často trpia nespavosťou, Býci zase mávajú angíny

Na základe vlastností alebo prirodzených schopností sa môže stávať, že trpíte nejakými zdravotnými ťažkosťami viac ako iní. Napríklad Barani, pretože sú to veľmi pracovití ľudia, nevedia príliš odpočívať, čo sa prejavuje na kvalite ich spánku. Môžu trpieť nespavosťou, preto by v prípade varenia čajov mali uprednostniť medovku pre celkové upokojenie alebo odvar z bazy čiernej, ktorý vás vytiahne z prechladnutia vyplývajúceho zo slabého imunitného systému.

Býci sú na druhej strane veľmi temperamentnými znameniami, ktorí veľmi často trpia angínami. Aj preto v ich kredenci nesmú chýbať bylinky ako materina dúška, puškvorec alebo kostihoj.

Raci sú citliví, Levi môžu mať problémy so žalúdkom

Na druhú stranu Raci sú veľmi citliví, na čo aj trpia. To sa negatívne prejavuje na ich zdravotnom stave – veľmi často ich trápia žalúdočné problémy, ženy môžu vplyvom svojej citlivosti trpieť na hormonálnu nerovnováhu. Aj preto by mali Raci všeobecne popíjať hlavne čaj z medovky, jazmínu, prípadne aj zázvoru, ktorý má tendenciu upokojiť žalúdok.

Levy sú taktiež pomerne citliví, aj oni teda majú problémy so žalúdkom alebo všeobecne s celým tráviacim systémom. V ich prípade pomáha už iba to, že sa začnú vyhýbať stresu. Svoju kredenci by mali vybaviť čajmi z paliny alebo harmančeka a nechtíka.

Váham sa nevyhýbajú urologické problémy, Škorpióni žijú v napätí

Váhy ako také sú znamením, ktorým sa úplne nevyhýbajú urologické problémy. Aj preto by toto znamenie malo popíjať napríklad čaje z medovky alebo materinej dúšky. Zdravie obličiek zaistí aj špeciálne urologické čaje.

A čo takí Škorpióni? Tí žijú prakticky v neutíchajúcom napätí. Aby regulovali svoj krvný tlak, mali by vsádzať napríklad na cesnak alebo černicové lístie, prípadne na palinu a chren.