Vybavte svoju kanceláriu izbovými rastlinami. Vieme, aké prospejú zdraviu

Nepracuje sa vám v kancelárii dobre? Možno sú na vine kvety, ktoré v kancelárii nemáte. Kancelária bez izbových rastlín je nezariadená, navyše sa vám v takej kancelárii nebude pracovať dobre. Izbové rastliny toho vedia totiž veľa. Niektoré zbavujú človeka stresu, iné eliminujú nečistoty vo vzduchu, iné zase vzduch zvlhčujú. Do kancelárie si kúpte také, ktoré budú prospešné pre vaše zdravie. Že neviete, aké rastliny to sú? Máme pre vás niekoľko tipov.

Vybrať si izbovú rastlinu do kancelárie, to nie je práve ľahká vec. Najmä ľudia, ktorí v minulosti nepestovali žiadne kvety, môžu mať problém vybrať si jednu, ktorú si do kancelárie zaobstarajú. Odporúčame investovať do nejakej z nižšie uvedených izbových rastlín.

Fikusy pozitívne ovplyvňujú ovzdušie

Fíkusy sú nenáročné izbové rastliny, ktoré je možné zakúpiť v niekoľkých zaujímavých prevedeniach. Niektoré druhy rastú vzpriamene, iné dobre znášajú svetlo, iné druhy milujú polotieň. Niektoré dokonca môžu rásť do takzvaného husľovitého tvaru. Fikusy ako také majú veľmi pozitívne účinky na ovzdušie. Jedná sa o dekoratívne rastliny, ktoré sa krásne vynímajú v akomkoľvek kvetináči. Keďže môžu narásť do ohromnej výšky, môžete ju posadiť napríklad do rohu miestnosti.

Lopatkovec pre vlhký vzduch

Aby sa vám v kancelárii dobre dýchalo, prineste si do nej takzvaný lopatkovec. Ten fantasticky zvlhčuje vzduch. Ide o vhodnú rastlinu aj do bytových jednotiek, kde je obvykle veľmi suchý vzduch. Je to rastlina, ktorá rastie po celý rok. Typický je svojimi lesklými listami a bielymi kvetmi. Vyzerá trochu exotickejšie.

Paprade ako pohlcovač škodlivých emisií

Pokiaľ si do kancelárie vezmete paprade, tie fungujú ako pohlcovač škodlivých emisií. Navyše dodajú do interiéru potrebnú vlahu. Jedná sa o nenáročnú kvetinu milujúcu vodu, prospieva jej vysoká vlhkosť a najlepšie sa jej darí na slnečnom mieste.