Ako vyzerajú najluxusnejšie lietadla sveta?

Lietanie sa stalo veľmi populárne. Je to spôsob pohodlného cestovania, ktoré je mnohokrát aj lacnejšie ako akékoľvek iné cestovania. Ak by ste chceli začať svoju dovolenku vážne luxusne, mali by ste nasadnúť do jedného z najluxusnejších lietadiel sveta. Viete, aká lietadla sa radí k tým vážne luxusným?

V dnešnej dobe existuje mnoho aeroliniek, ktoré lietajú dnes a denne. Luxusné lietadla však denne nelietajú, ak áno, tak len preto, že ich majitelia potrebujú vziať partnerku na romantickú večeru na druhú polku sveta.

Keďže sa do luxusných lietadiel dostane len málokto z nás, oceníme vedieť, ako to vlastne v takom lietadle vyzerá a aká lietadla sa radí k tým najluxusnejším na svete.

Zoznámte sa s Gulfstream G500

Ak by ste hľadali najdrahší model od Gulfstreamu, našli by ste lietadlo Gulfstream G500, ktoré stoja približne 44 miliónov dolárov. Jedná sa o najnovší model, ktorý vás dostane na kolená. V kabíne nájdete sedadlá, ktorá bola vyrobená na objednávku podľa požiadaviek zákazníka. Nie je teda pochýb o tom, že sa jedná o najpohodlnejšie sedadlá lietadla vôbec. Za zmienku stojí aj vysokorýchlostný internet, ktorý je oveľa rýchlejší, ako iné internety, ktoré poznáte a ktoré bežne používate.

Gulfstream sa však pýši ešte jedným luxusným lietadlom, a to Gulfstream G650ER. Jedná sa o tryskáč, ktorý stojí zhruba 66,5 miliónov dolárov. Je to vlajková loď spoločnosti a jej dolet je viac ako 7500 mil. Dokáže teda preletieť cez celý Tichý oceán, a to je vážne dych berúce!

Aby sme nezostali len u Gulfstreamu

Aby sme nezostali len u spoločnosti Gulfstream, spomeňme si iné, luxusné lietadlo, tentoraz lietadlo Bombardier Global 7000. Jedná sa o lietadlo, ktoré bolo navrhnuté tak, aby zvládlo i náročnejšie, dlhšia rokmi. Má hodnotu 73 miliónov dolárov, avšak zatiaľ nie je úplne dokončené.

Už teraz sa však vie, že kabínu si budete môcť premeniť podľa fantázie. Môžete si z nej urobiť aj vlastnú jedáleň.