Ako spoznáme, že je pes chorý?

Keď si chcete zaobstarať psíka, musíte mu venovať svoj čas a pozornosť. Len tak totiž zistíte, že je potrebné chorý. Aj psíci naozaj môžu chytiť závažnú chorobu, ktorú však musíte odhaliť vy ako majiteľ psa a jeho pán. Bohužiaľ psi si nevie povedať, kde je to bolí alebo ako im ich. Musíte to na nich poznať, čo však nie je nič ľahké. Obvykle sú istými symptómy zmeny nálad a správania, existuje však oveľa viac príznakov, ktoré vás upozorní na to, že pes nie je vo svojej najlepšej kondícii a že je na mieste s ním zamieriť k veterinárovi.

Ak vám psík príde v poslednej dobe bez energie, večne unavený a nechce sa s vami hrať, prípadne vás nevíta, spozornite. Zistite, či sa u neho nevyskytujú treba nižšie uvedené príznaky, ktoré sú naozaj signálom toho, že so psíkom nie je niečo v poriadku.

Psík má teplotu

Aj pes môže mať teplotu a aj v psím svete je to signál toho, že je pes chorý. Všeobecne platí pravidlo, že zdravý pes má ňufák studený a vlhký. Ak je popraskaný, horúci a suchý, pravdepodobne má teplotu. Tá je vtedy, keď je to nad 39,5 stupňov Celzia, to už naozaj hovoríme o horúčke.

psovi nechutí

Nechutenstvo je veľmi častý príznak poukazujúce hneď na niekoľko chorôb. Pokiaľ psovi „nejede“ ani to, čo miluje, ak potravu odmieta, treba to brať ako varovný signál a radšej zamierte k veterinárovi.

Sledujte psie oči

Trpí pes výtoky alebo má oči zakalené? Či sa zmenila farba sliznice, ktorá je zvyčajne ružová? Aj v takom prípade radšej zamierte k veterinárovi, pretože aj v tomto prípade sa môže jednať o príznak vážneho ochorenia, ktoré je potrebné začať liečiť včas.

Aká je koža vášho psa?

Symptómy sa môžu prejaviť aj na koži psíka. Pokiaľ pes trpí vyrážkou, prípadne ak má ekzémy alebo kožné vredy, je opäť niečo v neporiadku. Rovnako závažným symptómom je vypadávanie srsti.