Ako si správne rozvrhnúť produktívny deň

Poznáte to, máte voľný deň pred sebou, ale tiež vás čaká množstvo povinností, nakoniec ale skončíte celý deň na pohovke sledovaním seriálov so zemiačikmi v ruke a večer idete spať s pocitom viny. V dnešnom článku sa preto pozrieme na to, ako si správne rozvrhnúť deň tak, aby bol čo najviac produktívny, ale aby ste si tiež oddýchli, užili nejakú tú zábavu a večer zaspávali s dobrým pocitom. Ako by taký deň mohol vyzerať? Napríklad takto:

Základ je raňajky

Žiadny budíček o šiestej ráno, ani vyspávanie do obeda, vstáva sa okolo ôsmej hodiny rannej a celý deň zahájime dobrou kávou či šálkou čaju spoločne so zdravými, výdatnými raňajkami. Slanú verziu raňajok môžu tvoriť miešané vajíčka s hydinovou šunkou, celozrnným pečivom a zeleninou, sladkú verziu napríklad obľúbená ovsená kaša s proteínom, orieškami a ovocím. Takéto raňajky vám dodajú dostatok energie na celé dopoludnie, ale aj lepšiu náladu.

Produktívne dopoludnia

Je známe, že dopoludnia máte najviac nápadov a kreativity, preto dopoludnia strávime nad pracovnými záležitosťami. Pokiaľ pracujete na nejakom projekte, na svojom podnikaní či máte niekoľko pracovných nedoriešených záležitostí, dopoludnia po raňajkách je ideálnym časom, kedy na to skočiť.

Obed a hurá za športom

Prichádza čas obeda, ktorý sa opäť ponesie v zdravom duchu a po obede, keď nám dostatočne zľahne, sa vyráža v ústrety športovým aktivitám. Či posilňovňa, beh alebo jazda na bicykli, to záleží na vás. Môžete vyraziť aj na obyčajnú prechádzku so psom, každý pohyb sa počíta.

Doplniť proteíny

Po športovej aktivite treba doplniť proteíny – bielkoviny, preto je čas na väčšiu desiatu či skorú večeru, ktorá bude obsahovať dostatok bielkovín. Ako by také jedlo mohlo vyzerať? Ako desiata napríklad proteínový shake, tvaroh či jogurt s proteínom, ako večera kurací steak alebo ryba s prílohou.

Večerný chill

Slnko zapadá a je čas na odpočinok. Teraz je čas na knihu, na obľúbený seriál alebo na čas strávený s rodinou pri hraní stolovej hry.

Nejako takto by mohol vyzerať váš deň, produktívne, že?

Pridaj komentár