Ako sa pripraviť na cestu do Afriky?

Cestovanie nám dnes prináša úplne iný pohľad na svet. V súčasnej dobe sa cestuje do každých kútov sveta, najčastejšie sa však cestuje tam, kde zažijeme nejaké veľké dobrodružstvo. Ľudia nestojí o váľanie sa na pláži, radšej chcú niečo zažiť – niečo, na čo budú spomínať. Ak patríte k tým ľuďom, ktorí túžia po jednom veľké dobrodružstvo, ktoré im úplne zmení život, mali by ste sa vydať do Afriky. 

Do Afriky teraz jazdia ľudia vo veľkom. Vznikajú mnohé agentúry, ktoré sa špecializujú na zájazdy čisto do Afriky, kedy zoberú malú skupinku ľudí a vykonajú je tým najkrajším, čo Afrika ponúka. Samozrejme Afrika je kontinent, ktorý neprocestujete za jednu dovolenku. Pokiaľ ju však navštívite raz, budete sa sem chcieť neustále vracať. 

Nie nadarmo sa hovorí, že Afrika zmení váš život. Avšak na túto cestu, vďaka ktorej už nikdy nebudete takí, akí ste dnes, sa musíte dobre pripraviť. 

Dbajte na svoju bezpečnosť 

Aj keď pôjdete s nejakou cestovnou agentúrou alebo kanceláriou, je potrebné vedieť, kam už sa skrátka nechodí. Aj v Afrike sú miesta, ktoré sú pre turistov doslova zakázaná. Napríklad, ak sa vydáte na Stolovú horu, môžete si byť istí, že vás okradnú. Je taky potrebné vedieť, do akých miest sa nesmiete vydať kvôli voľne žijúcim zvieratám, ktoré by pre vás mohla byť nebezpečná. 

Afrika = miesto plné chorôb 

Než sa vydáte do Afriky, je potrebné sa vopred zaočkovať proti chorobám, ktoré vládnu v krajine, do ktorej idete. Bohužiaľ Afrika je miesto plné chorôb, kde sa musí dbať na prísnu hygienu. So sebou si nezabudnite zbaliť lieky, ktoré súvisia s bežnými ochoreniami alebo s nevoľnosťami. 

Zariaďte si ubytovanie 

Ak nejdete s žiadnou cestovnou agentúrou ani s cestovnou kanceláriou, mali by ste si zohnať ubytovanie. V Afrike nájdete rôzne druhy ubytovania – môžete si vyberať z luxusných hotelov alebo z malých bungalovov u exotických národných parkov.