Prečo Spojené štáty stráca svoje turistov?

Každý milovník cestovanie má zoznam miest, ktoré by chcel raz v živote navštíviť. Na každom takomto cestovateľskom zoznamu sa nachádza aj Spojené štáty americké. Nemôžeme sa tomu čudovať, veď práve táto krajina je plná tých najznámejších pamiatok. Ľudia navyše chcú spoznať miesta, kde sa natáčali tie najlepšie filmové snímky, aké kedy boli natočené. Ľudia chcú vidieť na vlastné oči New York a jeho Sochu slobody alebo Central Park, chcú vidieť, kde sedeli obľúbení herci z nestarnúceho seriálu Priatelia. Taky chcú navštíviť Washington, chcú vidieť na vlastné oči Floridu alebo Miami a Horácia Ceina. Je skrátka toľko vecí, ktoré môžete v Spojených štátoch vidieť. Preto je takmer neuveriteľné, že práve táto krajina stráca svoje turistov. 

Ľudia do Spojených štátov cestujú dnes a denne. Avšak podľa aktuálnych zistení sem vraj jazdí stále menej a menej ľudí. Môže za to snáď cena leteniek, ktorá sa veľakrát vyšplhá až ku dvadsiatich tisícom korún? Alebo za to môže niečo iné ako financie? 

Je na vine Donald Trump? 

Bohužiaľ sa ukázalo, že za klesajúci množstvo turistov môže súčasný prezident Spojených štátov amerických – Donald Trump. Teda nemôže za to priamo on, ale skôr jeho politika. Bohužiaľ časy, kedy do Ameriky prídu hromady turistov, ktorí tu nechajú obrovské množstvo peňazí, sú dávno preč. Podľa aktuálnych informácií to síce ľudí láka do zahraničia, teda konkrétne do Ameriky, ale nechce sa im sem kvôli Trumpová protimigrační politike. 

Ďalším dôvodom, prečo do Spojených štátov amerických jazdí čoraz menšie množstvo turistov, je aj to, že dolár je teraz veľmi silný. Cesta sem by teda bola prehnane drahá. 

USA nie je jedinou krajinou, ktorá bojuje s malým množstvom turistov 

Bohužiaľ nielen USA, ale aj Turecko teraz bojuje s poklesom turistov. Turecku sa však nemôžeme čudovať, veď práve táto krajina je dneska jednou z tých krajín, ktorá sa radí k tým najmenej bezpečným.