Všetko, čo by mal každý začiatočník vedieť o Bitcoin

Dnešnému svetu vládne kryptomena. Jedná sa o digitálnu menu, vďaka ktorej chce zbohatnúť takmer každý z nás. Je to však záležitosť, ktoré by človek mal najprv porozumieť, než do nej začne investovať.

Kryptomena je samozrejme všeobecný pojem – človek si môže vybrať, či bude obchodovať s Bitcoin, litecoin či inú podobnú kryptomena. Tou najrozšírenejšie a najznámejšie kryptomena sú rozhodne už spomínané Bitcoin. Poďme si preto povedať všetko potrebné, čo treba vedieť o tejto kryptomena, než s ňou začneme plnohodnotne obchodovať či než ju začneme ťažiť.

Každý človek chce dnes zbohatnúť. Mnoho ľudí si hľadá druhé zamestnanie, tí múdrejší investujú. Dneska môžete investovať skutočne do čohokoľvek, ale najviac sa vám oplatí, ak budete investovať do kryptomena, teda konkrétne do Bitcoin.

Ako Bitcoin vyzerajú?

Bitcoin sú digitálne menou, ktorá nie je hmatateľná. Bitcoin nie sú ako ostatné kryptomena, ktoré sa dajú ľahko previesť do reálnej podoby, ale samozrejme ide to – komplikovanejšie, ale ide to. Dneska je však svet kryptomena tak ovplyvnený, že si za Bitcoin kúpite svoj vlastný dom alebo byt.

Koľko Bitcoin existuje?

To najzaujímavejšie na Bitcoin je, že ich je neobmedzený počet.

Čo potrebujeme k ťažbe Bitcoin?

K ťažbe Bitcoin je treba si zaobstarať výkonný počítač. Práve na ňom totiž budete ťažiť, práve ten bude vašou ťažiskom. Tiež je potrebné zriadiť si digitálny peňaženku, do ktorej si budete môcť ukladať vyťažené peniaze. Peňaženka slúži hlavne tým ľuďom, ktorí hneď nevedia, čo s vyťaženými peniazmi budú robiť.

Zaujímavá čísla kryptomena:

Všeobecne možno povedať, že až neuveriteľných 80 percent všetkých Bitcoin sa vyťaží len v Číne. Je to z toho dôvodu, že tamojšie elektrina je naozaj lacná – takmer za babku. Čo sa týka odhadovanej spotreby energie, ktorá sa využije na ročné ťažbu a na ročné prevádzku bitcoinové siete, tak je to približne 37 TWh.