Ako platiť na internete bezpečne a viac anonymne?

Prakticky všetko sa dnes posúva do internetového prostredia. Kamenné predajne zriaďujú svoje e-shopy, televízny program nikoho nezaujíma, pretože existujú streamovacie platformy, ktoré sú doslova nabité seriálmi a filmami bez prerušujúcich reklám. A aj keď sa zdá byť aktuálna situácia úplne bezproblémová, jeden problém to predsa len má – nutnosť platenia kartou na internete a zadať údaje z kreditky. A to sa mnohým ľuďom nepáči, preto sa radšej pôžitku vzdávajú alebo hľadajú možnosť, ako platiť na internete anonymne. A že takýchto možností je!

Predplatené karty a kupóny

Potom čo vzrástol záujem o streamovacie platformy a začalo ich pribúdať, predplatené karty zažili zlatú éru. Najmä služba Paysafecard sa tešila veľkej obľúbenosti. Hovoríme o forme predplateného kupónu, ktorý obsahuje šestnásť miestny číselný kód, s ktorého pomocou môžete platiť za aplikácie, hry aj filmy v online prostredí.

V praxi sa Paysafecard príliš nelíši od bežnej hotovosti, ostatne suma na kupóne má rovnakú hodnotu a je rovnako anonymná. Stačí si kupón dobiť hotovosťou, bankovým prevodom, alebo môžete využiť možnosť dobitia prostredníctvom mobilného telefónu.

Maskované karty ako ďalšie riešenie

Druhým, ale už menej častým voleným spôsobom sú maskované karty. Hovoríme o službe jednorazových platobných kariet. Sú úplne legálne a umožňujú človeku nakupovať online pod fiktívnym menom. Karta nikdy nemôže byť automaticky účtovaná, k tomuto kroku musíte dať svoj súhlas, čo je jedna z hlavných predností tohto spôsobu platby na internete v anonymite.

Ak sa obávate hackerského útoku, je to skvelá ochrana pred rizikom. Maskované karty totiž nezanechávajú stopy skutočnej kreditnej karty v žiadnej databáze, kde nakupujete.

Ponúka sa tiež platba Bitcoinom

Zoznam ukončíme možnosťou platiť pomocou virtuálnej meny zvanej Bitcoin. Kryptomeny je možné posielať aj prijímať, bez toho aby došlo k poskytovaniu akýchkoľvek informácií. Problémom ale je, že ich zatiaľ neprijímajú všade. Niekde tento typ transakcií ešte uznávaný nie je.