Ako naše telo volá o pomoc?

Neustále počúvame zo všetkých strán, ako by sme mali o svoje telo starať, ako je dôležité sa o svoje telo starať. Kým niektorí si to naozaj berú k srdcu, iným je ich telo bohužiaľ doslova ukradnuté. A práve títo ľudia na to doplatí. Človek by mal svoje telo neustále počúvať, pretože jeho telo najlepšie vie, čo chce a čo potrebuje. Prepínanie sa alebo zbytočné namáhanie sa môže mať naozaj tragické účinky. A tak radšej počúvajme svojmu telu a sledujme jednotlivé signály, ktorými telo volá o pomoc.

Keďže telo nedokáže hovoriť, musíme ho sami vnímať. Preto dajte na pocity a svoju intuíciu. Telo oznamuje dopredu príznaky blížiacej sa choroby, robí to za pomocou signálov, ktoré je potrebné registrovať. Prezraďme si preto niektoré signály, ktorými telo doslova prosia i pomoc.

opuchy

K prvým príznakom blížiace sa choroby patrí rozhodne opuchy končatín. Týmto telo odkazuje, že s ním nie je niečo v poriadku. Trebárs na takú rakovinu pľúc však nepoukazuje len opuchy končatín, ale aj opuchy na tvári, na rukách alebo opuchy v horných častiach hrudníka. Dôvodom týchto opuchov je tlačiaci nádor na žilu, ktorá nasledovne blokuje prietok krvi na spomínaných miestach, kde vznikajú opuchy.

poruchy hybnosti

Máte pocit, že sa nemôžete hýbať tak ako pred týždňom alebo pred rokom? Poruchy hybnosti môžu byť je ďalším signálom, ktoré telo vysiela v prípade, že s ním nie je niečo v neporiadku. Napríklad vás môže telo upozorňovať na nádor, ktorý sa pravdepodobne vyskytuje v oblasti pohybového centra. K najčastejším poruchám hybnosti patrí napríklad porušenie centra reči alebo sluchu, tiež porušenie centrá zraku.

chudnutie

Ak ste nejakú záhadou schudli viac ako štyri a pol kila, opäť to môže byť symptóm prichádzajúce choroby. Opäť za tým môže stáť rakovina, ktorá je často spojená s nevysvetliteľným úbytkom na váhe. Okrem toho sa môžete cítiť naozaj nadmieru unavení, to je tiež typický príznak blížiacej s rakovina hrubého čreva alebo pankreasu.