Aké termálne kúpele sa radí k tým najlepším v Maďarsku?

Mnoho ľudí si myslí, že termálne kúpele sú určené seniorom alebo tým, ktorí trpia vážnym ochorením. Lenže to už dávno nie je pravda. V dnešnej dobe sú kúpele určené komukoľvek, kto si chce hoci len oddýchnuť. Veľa ľudí jazdí do kúpeľov na dovolenku. Ak aj vy tento rok túžite po relaxačnej dovolenke, dohovorte si pobyt v maďarských kúpeľoch, pretože práve maďarské termálne kúpele sa spoločne s tými slovenských radí k najlepším na svete. 

Slovenský termálnymi kúpeľmi sa budeme zaoberať nabudúce. Teraz sa zameriame na maďarské termálne kúpele, ktorých je viac než dosť. Otázkou teda je, aké termálne kúpele v Maďarsku sa radí k tým vôbec najlepším? 

Termálne kúpele Bükfürdő 

Ak ste milovníkom športov, sú pre vás vhodné maďarské termálne kúpele Bükfürdő. V týchto termálnych kúpeľoch nájdete až 32 bazénov, mnoho z nich má teplotu vyššiu, ako 38 stupňov Celzia. Okrem toho je tu mnoho športových ihrísk. Nachádza sa tu ihrisko pre plážový volejbal, pre bedminton či streetball. Do kúpeľov Bükfürdő jazdia ľudia nielen na dovolenku, ale aj tí, ktorí majú nariadené rehabilitácie či potrebujú rozhýbať svoje pohybové ústrojenstvo. 

Termálne kúpele Széchényi 

Do termálnych kúpeľov Széchényi sa jazdí hlavne pri reumatických problémoch. Kúpele sú obľúbené hlavne u žien, pretože tu pomáhajú aj pri gynekologických problémoch. Samozrejme sa sem vydávajú aj tí, ktorí túžia po oddychu a relaxáciu. Je tu totiž veľký výber wellnes procedúr a masáží. Mimo to tu nájdete aj niekoľko bazénov, a to ako vonkajších, tak vnútorných. 

Termálne kúpele Mosonmagyaróvár 

Termálne kúpele Mosonmagyaróvár sa môžu pýšiť liečivou vodou, ale aj vyhlásenými rehabilitáciami. Liečivá voda pomáha pohybovému ústrojenstva, ale tiež slúži ako prevencia zubného kazu. Mimo to sa tu nachádza niekoľko bazénov, najobľúbenejší je vonkajší bazén, v ktorom nameriate 38 stupňov Celzia.