Aké ingrediencie voliť do jarných smoothies?

Detox nie je len klasický jarný módny termín. Ak sa ho rozhodnete dodržiavať, vaše telo sa vám dokonale poďakuje. Pocítite prílev energie a očistíte svoje telo od zvyšných škodlivých látok, ktoré sa v ňom ukladajú. Jarné smoothies vám pomôžu naštartovať vaše telo správnym smerom.

Mrkvová šťava na odkyslenie organizmu

Dalo by sa povedať, že obyčajná mrkva. Ale keď si denne doprajete decilitre mrkvovej šťavy, ktorú si pripravíte úplne sami, vaše telo sa bude radovať. Mrkvová šťava vám pomôže nielen doplniť vlákninu a vitamíny v ich prirodzenej forme, ale postará sa aj o odkyslenie vášho tela. Voľné radikály, ktoré stoja za vznikom až stovky civilizačných chorôb, nebudú mať šancu.

Zeler čistí pečeň

Priznajme si, že nie vždy jeme ideálne. Naša pečeň, žlčník a pankreas trpia v dôsledku nesprávnej stravy. Ako protipól k občasným prehreškom si objednajte zelerový džús. Vyčistíte si tak pečeň a zbavíte sa zvyškov liekov a chemických látok z potravín. Vaša pečeň môže opäť pracovať na plné obrátky, nič ju nezaťažuje a neoslabuje.

Dajte si jablkový džús

Dobre poznáte pravidlo, že by sme mali denne zjesť aspoň jedno jablko od miestneho farmára, ale neviete sa prinútiť ho zjesť? Jednoduché riešenie – vyrobte si z neho šťavu. Odšťavené jablko stále ponúka veľa živín a v podstate sa v ňom skrýva všetko, čo potrebujete. Vitamíny, minerály, ovocné kyseliny, pektín a stopové prvky. Vitamín C sa tak dodáva do tela bez toho, aby ste museli niečo zjesť.

Čučoriedky pre zdravý mozog

Čučoriedky sa právom považujú za superpotravinu. Smoothie, v ktorom ich použijete, zrazu získa vysokú hodnotu. Pripravte sa na poriadnu dávku vitamínu C a E, mangánu a železa. Zhrnuté a podčiarknuté – váš mozog bude žiariť šťastím! Čučoriedky výrazne spomaľujú starnutie buniek v mozgu.

Smoothies sú skvelým spôsobom, ako si doplniť živiny a vitamíny.