Aj Beskydy majú svoju kráľovnú. Je jej Lysá hora

Počasie nám konečne začalo priať. Ak máte voľný víkend, počas slnečných dní rozhodne neseďte doma a nesledujte svoje obľúbené, žiaľ stále opakujúce sa seriály v televízii. Radšej sa vydajte spoznať krásy Českej republiky. Naším tipom je rozhodne Lysá hora, ktorá sa dnes označuje za kráľovnú Moravskoslezských Beskýd. 

Samozrejme v Českej republike nájdeme mnoho vrcholov, ktoré stoja za zdolanie, avšak Lysá hora všetky strčí do vrecka. Je to najvyšší vrchol dych vyrážajúcich Moravskoslezských Beskýd a v súčasnej dobe je skutočne hojne vyhľadávaná. Každým rokom vrchol Lysej hory zdolajú tisícky nadšencov turistiky. 

Kedy je ideálny sa vydať na Lysú horu? 

Čo sa týka ideálne doby, kedy by ste sa na Lysú horu mali vydať, odpoveď je prostá – kedykoľvek. V každom období je Lysá hora krásna, v každom období ponúka turistom niečo iné. Na jar budete svedkami prebúdzajúcej sa prírody, v lete to v Beskydoch ožíva, na jeseň sa všetko farbí do jesenných farieb a v zime vás ohromí ten pokoj, ktorý sála z prírody. 

Dlhodobé merania hovorí, že priemerná teplota na vrchole je zhruba 2,6 stupňov Celzia. So snehovou pokrývkou sa tu stretnete až do neskorej jari. 

Ako sa na Lysú horu dostať? 

Na Lysú horu sa zakaždým môžete vydať odinakiaľ. Najčastejšie sa turisti vydávajú na vrchol Lysej hory z Ostravice, ktorá leží priamo pod Lysou horou. Tiež sa dá na Lysú horu dostať z Malenovic alebo z Krásne.