Žijeme minimalisticky. Čo to znamená?

Keď sa povie slovo „minimalizmus“, v drvivej väčšine hláv sa vybaví minimalistický štýl bývania, teda bývanie, kde zastáva skôr menej, než viac. O tom práve celý minimalizmus pojednáva, avšak žiť a bývať minimalisticky, to je niečo trochu iné. Ak sa rozhodnete žiť minimalisticky, znamená to, že sa rozhodnete vyhodiť veci aj peniaze, ktoré vás nerobí tak šťastnými, akými by ste si priali byť. Skrátka sa zbavíte všetkého, čo vám spôsobuje stres a čo je zároveň zbytočnosť. Poďme si spomenúť niekoľko tipov pre minimalistický život, ktorý treba niekto začne žiť. Navyše nám tipy pomôžu si viac predstaviť si život v štýle minimalizmu, treba sa nám táto vízia zapáči. 

Zrušte všetky nepotrebné predplatné 

Aj keď to znie zvláštne, naozaj stále existujú ľudia, ktorí majú predplatné na rôzne časopisy alebo knihy. Na jednej strane je to dnes už trochu Bizar či retro, na druhú prečo nie. Ak však chcete žiť minimalisticky, odporúčame si všetky predplatné zrušiť. A nemusí ísť len o predplatné v podobe klasických tlačených vecí, môže sa jednať o mnohé digitálne predplatné, ktoré máte v telefóne alebo vo svojom počítači. A je jedno, či sú to časopisy, knihy alebo napríklad filmy a seriály. 

Nekupujte, len vymieňajte alebo si požičiavajte 

Aj keď ste boli zvyknutí na kupovanie si nových vecí alebo kníh, odporúčame s tým prestať. Žiť minimalisticky znamená začať si vymieňať oblečenie, knihy, skúsenosti. Nekupujte si nič, len si naozaj požičiavajte alebo prípadne vymieňajte niečo za niečo. Dnes to takto funguje aj v mnohých internetových bazároch, kde si ľudia medzi sebou všeličo vymenia. Navyše to môžete byť aj vy, kto usporiada takzvaný výmenný bazár! 

Predajte alebo darujte veci, ktoré ste nenosili dlhšie ako tri mesiace 

Ak je vo vašej skrini niečo, čo ste na sebe nemali tri dlhé mesiace, prečo to stále vo vašej skrini máte? Skrátka to predajte alebo darujte, ale z predaja budete mať viac ako len dobrý pocit. Všeobecne platí, že oblečenie, ktoré ste na sebe nemali nikdy alebo ste ho nevytiahli posledné tri mesiace z dôvodu, že sú malé alebo že sa vám skrátka nepáči, patrí do náručia niekoho iného.