Viete, aké krajiny sa radí k tým najchudobnejším na svete?

Mnohí ľudia radi cestujú. Je to skvelé, spoznávajú rôzne kultúry a rôzne krásne miesta, ktorá len tak niektorí ľudia neuvidia. Zatiaľ čo niektorí ľudia jazdia do skôr exotických dovoleniek, iní navštevujú miesta, kam sa človek bohužiaľ nechce nikdy pozrieť. Je to však veľmi poučné a zaujímavé, keď navštívite napríklad jednu z najchudobnejších krajín na svete. Existuje dokonca aj zoznam krajín, ktoré sa k tým najchudobnejším krajinám na svete radia. Bohužiaľ tento zoznam je veľa veľký, preto sme sa rozhodli vypichnúť len niektoré krajiny, ktoré sa k tým najchudobnejším radí. 

Než však prejdeme ku konkrétnym krajinám, dokázali by ste si tipnúť, ktorú krajinu na zozname nájdeme? 

Afganistan 

Možno to človeka neprekvapí, ale jednou z najchudobnejších krajín je rozhodne Afganistan. Je to krajina, ktorá síce neleží v Afrike, napriek tomu patrí k tým najchudobnejším na svete. Ročný domáci produkt je tu neuveriteľných deväť stoviek dolárov na osobu, aj mnohé africké krajiny sú v porovnaní s ním bohaté. Podľa štatistík tunajšie policajti nevie čítať (len približne tretina to zvláda, ale na nízkej úrovni). Žije sa tu ťažko, majú tu menej než dva doláre na deň. 

Sierra Leone 

Tu nedosahuje hrubý domáci produkt ani 750 dolárov na osobu za rok. Aj keď je práve táto krajina najväčším producentom diamantov, bohužiaľ sa radí k tým najchudobnejším na celom svete. Občianska vojna v deväťdesiatych rokoch sa na zemi výrazne podpísala, dokonca mnohí ľudia utiekli do okolitých krajín. 

Niger 

Ďalšie krajinou, ktorá sa radí k tým najchudobnejším, patrí tiež Niger, ktorú pokrýva z osemdesiatich percent púšť. Je to teda krajina s nedostatkom potravín a plodín. Ročný domáci produkt na osobu sa tu pohybuje okolo 736 dolárov na osobu. Podľa štatistík tunajšie školu navštevuje každé štvrté dieťa. Aj napriek tomu, že je to najväčší vývozca uránu, je to naozaj jedna z najchudobnejších krajín na svete.