Zariaďujeme bývanie do anglického štýlu

Svoje bývanie môžete zariadiť do mnohých rôznych štýlov. V súčasnej dobe je moderné najmä jednoduché bývanie, konkrétne čiernobiela kombinácia alebo krásne šedej zladenie. Ak vám však jednoduchosť a modernosť nie je príjemná, zariaďte radšej svoju domácnosť do anglického štýlu. V súčasnej dobe je anglický štýl skutočne dych berúce a pomaly, ale iste sa dostáva aj do mestských bytov a domov, aj keď sa jedná pôvodne o vidiecky štýl. Poďme sa pozrieť na to, ako anglický štýl vyzerá. 

Zariaďovanie domácnosti môže byť niekedy otrava, ale tiež veľký zážitok a doslova zábavy. Ak pru zariaďovaní domácnosti dbáte na nevšednosť, ak chcete svojim bývaním zaujať svojich známych, priateľov či nových susedov, odporúčame svoju domácnosť zariadiť do anglického štýlu, pretože práve tento štýl bývania si doslova zamilujete. Len to chce vedieť, ako na to. 

Dbajte na prírodné materiály 

Anglické bývanie sa vyznačuje najmä útulnosťou a neustálu uklizeností. Je to z toho dôvodu, že nikdy nikto netuší, kto môže prísť na popoludňajší čaj o piatej. Ak patríte k ľuďom, ktorí milujú mať neustále upratanú domácnosť, odporúčame si svoj dom zariadiť práve do anglického štýlu. 

U anglického bývanie sa dbá predovšetkým na prírodné materiály, z ktorých sú vyrobené nielen podlahy, ale aj steny či nábytok. Odporúča sa najmä dubové alebo orechové drevo, podlahy či múru sa pokrývajú drevom alebo kameňom. 

Doplnky môžu byť svetlé 

Kým prírodné materiály sú pomerne tmavé, doplnky celú domácnosť pomerne rozsvieti. Svetlý by mal byť luster, ktorý by však mal byť zároveň masívne. Čo sa týka ďalších doplnkov, typickým doplnkom je napríklad rodinná fotografie postavená na krbovej rímse alebo obrovské masívne zrkadlo, ktoré je tiež zavesené nad krbovou rímsou. 

Ak svoju domácnosť zariaďujete do anglického štýlu, dbajte predovšetkým na závesy, ktoré musia zdokonaľovať úplne každé okno.