Vyberáme prvého domáceho maznáčika pre deti

Sľúbili ste deťom, že im kúpite nejakého domáceho maznáčika? V tom prípade by ste to mali dodržať, nemyslíte si? V prípade, že neviete, aké domáceho maznáčika deťom kúpiť, máme pre vás pár tipov. Odborníci odporúčajú deťom kupovať maznáčika v ranom veku, ideálne v čase, keď mieri do školy. Dôvodom je to, že sa deti naučia byť tolerantní k iným živým tvorom, naučí sa s nimi zaobchádzať a nebudú sa k nim nikdy zle správať. Ak však neviete, do akého konkrétneho maznáčika investovať, poradíme vám. 

Prvý domáci maznáčik pre dieťa – to je veľká téma, na ktoré by sme mohli diskutovať hodiny. V súčasnej dobe je domáci maznáčik súčasťou takmer každej domácnosti, veľmi sa ale váha v prípade, že je v domácnostiach dieťa. Deti mnohokrát zo zvierat ešte nemajú rozum, ideálna doba je teda predškolský vek, kedy sa na deti kladie pomerne veľká zodpovednosť. Avšak je nutné povedať, že nie všetci domáci maznáčikovia sú vhodnou voľbou. 

Akí domáci maznáčikovia sú vhodní? 

Je ťažké vybrať ideálneho maznáčika pre deti. Musí to byť maznáčik, ktorý nevyžaduje veľa pozornosti (dieťa predsa len je nadšených jednu chvíľku pre to, druhé chvíľu zasa pre niečo iné). Ideálnym miláčikom môže byť napríklad vodné korytnačka, ktorú stačí len nakŕmiť, navyše sú korytnačky celkom nebojácne a v prípade potreby sa nebojí uhryznúť, keď sa im niečo nepáči. Vodné korytnačky sú teda jednou z možností, druhou možnosťou sú akvarijné rybičky, ktoré taktiež nie sú nijako náročné. 

Akí domáci maznáčikovia sú nevhodní? 

Deťom by sa jednoznačne nemal ešte v predškolskom veku kupovať pes. Predsa len je to maznáčik, ktorý vyžaduje dostatok starostlivosti a pozornosti, deti v predškolskom veku sú stále ešte vo veku, kedy je chvíľku baví jedna vec, chvíľku zase druhá. Rovnako tak nevhodnou voľbou sú mačky, pretože mačky všeobecne sú nevyspytateľná stvorenia, ktorá nedokážu byť verná. Držte sa preto od týchto typických maznáčikov ešte chvíľku bokom. 

Čo sa týka plazov a podobných terárijných zvieratiek, pre dieťa sú nevhodní chameleóni. Chameleóni sú totiž veľmi citlivá stvorenia, ktorá zle znáša stres. Ak teda chameleóna dostanete do stresovej situácie, môže dokonca aj umrieť. A keďže deti sú takzvane „hrrr“ a neuvedomujú si, čo je to stres, môžu chameleóna svojou láskou dohnať k smrti.