Viete, že si ženy lakovali nechty už v dávnej histórii?

Každá žena si obľúbia nejaký lak na nechty. Kým jedna prisahá na červenú farbu, iná zvolí decentný telovú alebo nenápadný, ale kvalitný bezfarebný lak. Nájsť to pravé mnohokrát nie je jednoduché a nezaobídeme sa bez dlhšieho hľadania. O to viac však ženu poteší, keď si môže byť kvalitou svojej voľby istá. Dôvodom pritom nie je len pochváliť sa krásnymi rukami, ale chrániť svoje nechty proti lámaniu a štiepeniu. Poďme sa pozrieť do histórie, čím si krášlili ruky starovekej Číňanky, Egypťanky alebo dámy z ďalekého Orientu. Aj ony už to vedeli.

Číňanky používajú bielok a ruže

Už staroveké Číňanky túžili mať krásne nechty. Preto miešali arabskou gumu s vaječnými bielkami, do ktorých pridávali želatínu a včelí vosk spoločne s okvetnými plátkami ruží. Vzniknutú zmes si nanášali na svoje nechtíky a nechávali schnúť aj niekoľko hodín.

Kleopatra dáva prednosť jahodám

Na okrasu svojich rúk sa sústredili aj Egypťanky, ktoré dávali prednosť farbe heny. Slávna kráľovná Kleopatra však musela mať niečo extra. Zapáčili sa jej červené nechty, ktorých sa jej darilo docieliť zvláštne zmesou pripravované z jahôd. Recept na jej odtieň však zostal tajomstvom, najskôr z obáv, aby sa ho nechytila ​​konkurencie.

Za zlatú hrozí smrť

Dámy žijúci v Oriente si poradili ešte šikovnejšie, aspoň pokiaľ ide o trvalé sfarbenie svojich nechtov. Nebarvily si povrch, ale jednoducho striekali farebné odtiene rovno nechtového lôžka a ďalej už sa nemuseli o nič starať. Nechty im skrátka vyrástli rovno v požadovanej farbe. Ženy z kráľovskej rodiny si mohli dovoliť zlatú a striebornú, neskôr bola v móde tiež červená a čierna a. Prosté ženy si ale moc vyskakovať nemohli, povoľovali sa im len tóny svetlých farieb. Ktorá si dovolila vstreknúť si pod nechty zlatú farbu kráľovien, sa zlú sa potázala. Za jej prehrešok ju stretol trest smrti.