Vápencové mesto vás očarí!

V kanadskej provincii Ontario sa nachádza mesto Kingston. Skrýva mnoho krás a jeho ulice dýchajú históriou. 

Kingston bol kedysi hlavným mestom Kanady 

Mesto Kingston sa nachádza v najľudnatejšej provincii Kanady – v Ontáriu. V druhej polovici devätnásteho storočia sa mesto mohlo pýšiť titulom hlavného mesta Kanady. Hovorí sa mu „Limestone city“, čo v preklade znamená „Vápencové mesto“. Túto prezývku dostalo na základe nádherných vápencových stavbách, ktoré nájdete na každom rohu. 

Kingston je mestom študentov 

Kingston je známy aj vďaka Queen ‚s University, ktorá je snom skoro každého študenta – nielen toho kanadského, ale aj toho zahraničného. Kampus univerzity je priamo čarovný a hlavne obrovský. Navyše ide naozaj spoznať, že mesto žije študentským životom, pretože v centre sa nachádza plno reštaurácií a barov, ktoré zatvárajú až nad ránom. 

Ďalej rôzne športové strediská a podujatia v strede mesta sú ďalšími možnosťami, ako tu tráviť voľný čas. Napríklad v zimnom období sa dá korčuľovať pred mestskou radnicou, v lete si zájsť do vonkajšieho kina, jazdiť na kajaku alebo sa len prechádzať krásnymi historickými ulicami počas celého roka. 

Vyhľadávaný cieľ turistov 

Honosná neoklasicistická radnice City Hall je dominantou mesta, ktorá sa nachádza na brehu rieky St. Lawrence. Prechádzka prístavom je nutnosťou! Je to perfektný spôsob, ako sa pri večeri odreagovať a užiť si nádherný západ slnka. Prístav tiež ponúka plavbu trajektom na Wolfe Island – najväčší ostrov oblasti Tisíc ostrovov. 

Pevnosť Fort Henry dnes slúži ako múzeum a je historicky významným miestom pre obyvateľov a návštevníkov celého sveta. Pevnosť bola postavená medzí rokmi 1812-1814 a chránila vstup do mesta Kingston. 

Neďaleko leží základňa vojenských síl. Kingston je mesto plné vojakov a špeciálnych miest len pre ich rodiny ako trebárs Military Family Resource Centre, ktoré ponúka rôzne športové zariadenia a aktivity. Vojenské rodiny tiež nakupujú v špeciálnych obchodoch a býva v susedstve určených priamo pre nich, umiestnené mimo centrum mesta. 

Skrátka a dobre – v meste panuje veľmi krásna atmosféra a historické čaro mu dodáva ešte väčší šmrnc.