Spát v aute alebo radšej v penzióne pri road tripu?


Rozhodli ste sa stráviť svoju tohtoročnú dovolenku v autě, pretože sa obávate nového typu koronavírusu? Je to niečo úplne pochopitelného, ​​mnoho ľudí volí tento spôsob cestovania a vyhýbe sa tak vlakom alebo lietadlom. Ak ste sa rozhodli pre dovolenku v aute, rozhodli ste sa vlastne pre takzvaný road trip. A v súvislosti s tým sa ponúka otázka, či v autě budete skutočne i spát. Rad ľudí má totiž tendenciu hľadať ubytovanie v penzióne. Ak ale chcete zažiť ten pravý roadtrip, potom si to prečítajte vo vozidlách do auta.

Ušetrete na ubytovanie

Možná si říkáte, že spaní vestavbě do auta není nic pohodlného, ​​ale není to pravda. Dnes sú vestavby do auta tak pohodlné, že v nich budete spať s radosťou. A ešte radšej v nich budete spať preto, že vlastne ušetríte hromadu peňazí na ubytovanie.

Za posledný mesiac zejména ubytování u nás a na Slovensku výrazne poskočilo. Ceny šly hore, prevádzkovatelia penziónov a hotelov si dobre uvedomujú, že ľudia budú preferovať tuzemsko a nie daleké zahraničí. I vďaka vyšponovaným cenám vestavbu do auta oceníte.

Nemusíte si kupovať obytný vůz

Rad ľudí sa domnieva, že do spaní potrebuje obytný automobil alebo karavan. Ale opäť sa jedná len o mylnú domněnku. Jak již bylo nastíněno, je možné investovať iba do takzvaných vestavieb do auta na spaní, ktoré udeľujú aj z vášho staršieho kombíka skutočne výborní ložnici.

Možno si ani neuvědomujete to, jak snadno lze přetvořit zadní část auta v miniložnici, a to jenom za pomocí sklopení sedáku a skladnej matrace. Najmä pokud máte zmiňované kombi, je to skutočne jedna radosť.

Vestavby do auta navyše majú aj rad prihrádok, šuplíkov a iného úložného priestoru, ktorý môžete využiť pre uskladnenie potravín alebo riadu. Vďaka tomu si budete môcť pripraviť napríklad vajíčka k snídani na provizórnom plotýnku niekde uprostred louky s fenomenálnym výhledem na okolitý prírod.