S avokádom v kuchyni

Ak milujete zdravé stravovanie, potom by vám nemala uniknúť rad receptov. Mnohí ľudia, ktorí len začínajú jesť zdravo, si myslí, že sa ich stravovanie bude točiť okolo vajíčok so zeleninou, ďalej tiež okolo ovocia a zeleniny a hlavného pokrmu, ktorý bude vždy vo forme kuracieho mäsa s ryžou, ale nie je to ani zďaleka tak. Dnes už nájdete na internete plno rôznych receptov, ktoré sú zdravé a z veľmi kvalitných surovín, ktoré sú v pokrmoch vo vyváženej forme.

Medzi najčastejšie potraviny, ktoré je dobré zaradiť do hlavných jedál nášho dňa, patrí rozhodne ryby, ktoré však nie sú práve obľúbené. Spracovať sa môžu nielen na obed, ale aj k večeru, pretože sú pomerne ľahké. Zabúdať by ste nemali ani potrebné na strukoviny. Ak však chcete vniesť do vašej kuchyne trochu exotiky, potom neváhajte a začnite variť treba s avokádom.

Avokádo súčasťou českej kuchyne?

Avokádo je dnes veľmi obľúbené. Samozrejme sa nestáva súčasťou českej kuchyne, ale ak žijete zdravo, potom by ste ho rozhodne mali do jedálnička zaradiť. Pozitívne je, že sa môže dať do všetkých pokrmov dňa. Je teda vhodný nielen na raňajky, ale taky aj na obed, na večeru či ako desiata.

Ak neviete, ako avokádo spracovať do bežných pokrmov dňa, potom vám prinášame zopár tipov, ako takéto avokádo do vašej kuchyne zaradiť. Prvé pravidlo znie, že s cesnakom nič nepokazíte. Ak neviete, ako avokádovú pochúťku dochutiť, potom siahnite po cesnaku, pretože lepšia kombinácia snáď ani neexistuje.

Ako avokádo zaradiť do našej kuchyne?

Ak teda stojíte o to, aby ste avokádo zaradili do vašej kuchyne, potom radíme nasledujúce: počas raňajok je avokádo skvelé ako súčasť vajíčok. Pokiaľ si klasicky pripravíte volské oko, naň položte plátok avokáda. Vajíčku dodá avokádo úplne inú chuť. Na desiatu sa hodia rôzne celozrnné chlebíčky či plátky, ktoré doplníte o avokádovú nátierku, ktorá sa skladá z Lučiny či z menej tukové nátierky, ďalej z cesnaku a z rozmixovaného avokáda. Na obed potom môžete voliť napríklad cestoviny s avokádovým pestom, večer sa nebojte použiť k chodu avokádový dresing.